У Південно-Західному запустили когенераційну установку за 11 мільйонів

- Обладнання зможе забезпечувати електроенергією і теплом навчальні заклади і житлові будинки.
- Це вже 14 когенераційна установка у Хмельницькому.
Опалювальний сезон ще триває та Хмельницький вже готується до наступного. Наразі в місті поступово замінюють тепломережі, проводять модернізацію обладнання й капітальний ремонт котлів. Все - аби вдома у хмельничан була електроенергія й подавалось тепло.
Наразі у котельні Південно-Західного мікрорайону зупустили когенераційну установку. Загалом її призначення - генерація електроенергії та тепла в опалювальний період. Відтак при потребі ця установка зможе забезпечувати садочки, школи, а також житлові будинки у мікрорайоні. До слова, це вже 14 когенераційна установка в місті.
Обладнання запустили на Тернопільській. Як пояснює профільний заступник міського голови Василь Новачок, обладнання було важливо зробити саме в цьому місці, адже мікрорайон найбільше страждає від нестачі електроенергії під час терористичних атак окупантів на один з об’єктів інфраструктури. Тепер буде можливість порівну забезпечувати мешканців електроенергією й теплом.
- Тут є велика потужна котельня, яка забезпечує теплом половину Південно-Західного мікрорайону. У випадку, коли не було світла, доводилось брати потужні генератори, які споживають дуже багато пального і сам процес запуску займав багато часу. Зараз вони на половину розділили мікрорайон. Нова когенераційна установка буде забезпечувати як садочки, школи, так і житлові будинки, - каже Василь Новачок.
Тобто, метою роботи нової когенераційної установки була локальна нестача саме в цьому місці.
Установка має потужність 500 кіловат і вже повністю готова до експлуатації. Вона обійшлась місту в понад 11,5 мільйонів гривень.
Варто додати, що перша когенераційна установка з’явилась у Хмельницькому 20 років тому. Тоді всі функції виконувались здебільшого у ручному режимі, в нових установках зовсім інший рівень автоматизації.
Нагадаємо, раніше котельню на Тернопільській обслуговувало підприємство “Південно-Західні тепломережі”. Минулого року все майно КП передали на баланс «Хмельницьктеплокомуненерго», яке на сьогодні є єдиним комунальним постачальником тепла у місті. Як додає Василь Новачок, котельні “Південно-Західних тепломереж” мали фінансові й технічні проблеми. Відтак об’єднання позитивно має вплинути на стан котелень міста.
За словами директора “Хмельницьктеплокомуненерго” Володимира Скалія, Хмельницький поступово готується до нового опалювального сезону й по місту планують модернізувати котельні.
- Всі котельні на сьогодні забезпечені генераторами, є також когенераційні установки. Таким чином нам успішно вдалось відпрацювати цей опалювальний сезон. Були довготривалі відключення, але ми впорались. Перебоїв теплопостачання мешканці не відчули, - каже Володимир Скалій.
Загалом у минулому році майже всі роботи підприємство виконувало за свої кошти. Цього року з бюджету планують виділити 50 мільйонів гривень на підготовку, а також модерцію обладнання і котелень.
Читайте також:
2,5 мільярда «Хмельницьктеплокомуненерго». Що хочуть зробити
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Читач36
Читач45 reply Читач36
Читач38