У приватному зоокутку Пальохіна з'явилися соколи, борсуки та шотландський поні

У приватному зоокутку Пальохіна з'явилися соколи, борсуки та шотландський поні
  • Звіринець у мікрорайоні Дубове поповнився новими звірятами. Тепер там можна побачити борсуків, поні та соколів.
  • А у лисів, борсуків та єнотів невдовзі з’явиться потомство.
  • Частину тварин дресирувальник тримає на власному подвір'ї. Покаже їх тільки навесні. 

У приватному зоокутку поповнення. З’явилось чимало нових тварин. Дресирувальник Сергій Пальохін розповідає, що з початком холодів частину звірів довелось переселити. Ті ж, що морозів не бояться, залишили на старому місці. Щодня до них приходить по 5-10 відвідувачів. Грошей за вхід, як і раніше, не беруть. Всього ж у дресирувальника зараз є 47 тварин.

Як зимують леви, єнот і ведмідь

Лев’яче сімейство, як і раніше, мешкає у спеціально обладнаному вольєрі. Щоправда, тепер їх може побачити кожен користувач інтернету. Адже в самій клітці встановили веб-камеру.

Відео дня

Малі левенята підросли та поважчали. Тепер їх на руки не візьмеш. Адже кожен важить близько 25 кілограмів. Однак, тепер вони стали грайливіші. Тож чубляться одне з одним, заглядають на кота, що ходить поруч та вискакують на дорослих левів. Охоче тваринки бавляться і зі своїм господарем. Сергій Пальохін стверджує, що кусаються не сильно.

- Дуже довга процедура для продажу тварин на Європу. Двох левенят вже замовляють на Італію, а одного на Австралію. Щойно підготуємо всі необхідні документи, одразу ж продамо звірят, - пояснює Сергій Пальохін. – Ми вже на 90% впевнені, що на весну будемо мати нових левиків.

На малят чекає іще одна пара звірів. У єнота Сєні, який раніше був у міському зоокутку, з’явилась подружка. Вона мирно сидить у спорудженій будці, а сам Сєня, як і раніше, зустрічає відвідувачів та лазить по клітці. Навіть дає себе погладити. Та дресирувальник застерігає, що може і вкусити. Адже єнот – хижак.

Неподалік від левів розмістили ще один вольєр для хижака. Його спорудили із залізного контейнера ще влітку. З бічної сторони контейнера зробили вхід, а попереду частину вольєра заґратували, аби тварина бачила світло. Тут поселили ведмедя. Щоправда, у самому вольєрі дещо не прибрано. Доглядач розповідає, що кілька разів намагались приспати тваринку, аби можна було прибрати. Однак, ведмідь засинати ніяк не хоче. Він ходить по клітці з одного боку в інший. На відвідувачів реагує, але не кидається. Задля безпеки вольєр відгородили сіткою.

Хто ще з’явився у зоокутку

Ще одну клітку справа від ведмежого вольєру обладнали для двох борсуків. Це пара – самець та самиця.

Для них поставили невелику дерев’яну будку всередині та насипали соломи. Але борсуки перетягли солому за будку і зробили собі кубельце. В ньому і вигріваються. Сергій Пальохін каже, що вже незабаром борсучиха має привести на світ потомство.

Поруч із єнотами у клітці самотньо сидить лис. Він також підріс та набрав ваги з літа. А от його супутниці немає. Доглядач пояснює, забрав її додому, адже лисиця от-от має привести малят. Поки ж лис не надто охоче реагує на людей. Він ховається до будки або ж просто сидить поруч з нею.

Навпроти лисячого вольєра стоїть невисока клітка. У ній на товстій гілці сидить двоє птахів. Це соколи. Обидва самці. До того ж різної породи.

- Це мені віддали соколів. У великого було зламане крило, ми його виходили. А ще є менший.

Окреме стійло спорудили для шотландського міні-коня. Дресирувальник пояснює, що його подарували знайомі з київського іподрому. Тваринка стоїть на прив’язі. Стійло обставлене з усіх боків, аби тварині не було холодно. Підлога підстелена соломою. Вхід відкривають лише вдень, щоб кінь побув на свіжому повітрі.

У будиночку доглядача стоїть клітка із морськими свинками. Їх восьмеро: 6 дорослих та 2 маленькі. Пальохін розповідає, що їх принесли хмельничани, яким тваринки вже набридли. Спочатку було близько 40 звірят, але доглядач трохи пороздавав. Свинки пищать та бігають по клітці.

Неподалік від морських у іншому кутку приміщення відведено місце для ще одного поросяти. Воно темного кольору. Та доглядач переконує, що це не в’єтнамська свинка.

У кожній клітці є вода та харчі. Щойно вода починає замерзати доглядач підігріває її та дає тваринам. Годує кілька разів на день. До прикладу, ведмідь за добу з’їдає 4 чотирилітрові каструлі каші. Біля єнотів, лиса, борсуків та левів лежать шматки м’яса. У яслах в поні накидано сіна, біля соколів є крупи. А поруч клітки із морськими свинками в паперовому ящику лежить десяток консервів. Їх привезли для тварин.

Є птахи та плазуни

Частину звірів доглядач тримає на власному подвір’ї. Каже, що на створення умов для них поки немає коштів. Окрім ссавців, розповідає про птахів та плазунів.

- Вдома у мене ще є 2 філіни, косуля ходить по подвір'ю, 2 мавпи, кенгуру Міміно, сороку забрав звідси, 2 носухи, 6 голубів, 2 павуки-птицеїди, малаоський полос, імператорський удав та бородавочна агама (ящірка), - хвалиться Сергій Пальохін. - Їм потрібне тепло, тому поки тут вони жити не можуть. Можливо, згодом побудуємо для них повноцінний зоопарк, тоді переселимо всіх тварин.

Previous Next

Зоопарку у Хмельницькому бути?

На початку серпня ГО «Захист тварин Поділля» зареєструвала петицію про створення зоопарку у Хмельницькому. Дану громадську організацію створив депутат міськради від "Самопомічі", бізнесмен Віталій Коліщак. У розмові із vsim.ua він не приховував, що зробив це спеціально з метою створення зоопарку. Петиція набрала необхідну кількість голосів за 68 днів. На початку листопада міська рада дала відповідь на петицію. Мерія не відкидає можливості відкриття зоопарку і виділення землі для цього. На думку заступника міського голови Андрія Бондаренка, розмістити зоологічний куточок можна в парку імені Чекмана або ж у дендропарку «Поділля».

Віталій Коліщак розповів vsim.ua, що зараз шукає ділянку для створення міні-зоопарку сам. Поки пригледів місце на Озерній. Купуватиме землю власним коштом.

- Я так зрозумів, що ніхто не хоче дати в користування земельну ділянку безкоштовно. Конкретну відповідь ніхто не дає, - розповідає Віталій Коліщак. - До весни ми точно купимо 20-50 соток та розпочнемо будувати міні-зоопарк.

Визначитись із територією, де буде розташовуватись зоологічний куток, команда Коліщака планує до кінця квітня. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Юрий Кошарский

    Приемно що ридакція прислуховуеться до побажань постійних читачів.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
16:04 Скорочення Хмельницького обласного ліцею. Що про це відомо 15:33 Судитимуть жителя Кам'янеччини за зрізані три десятки дерев у «Подільських Товтрах» 15:00 Новий сезон ВСІМ Бізнес-ліги: склад учасників і календар матчів 14:45 Скандал навколо лікарні в Старокостянтинові: вимагають звільнити директорку Від читача 11:02 Переваги працевлаштування осіб з інвалідністю для роботодавців 13:59 За вбивство чоловіка жителька Хмельниччини сяде на 9 років за ґрати 13:23 У Кам‘янці-Подільському автівка збила пенсіонерку на парковці 12:44 Судили 19-річного жителя Полтавщини, який приїхав до Хмельницького розкладати «закладки» 11:48 На будівництві в Дубовому обірвалася люлька з працівниками: продовження історії photo_camera 10:39 У Кам’янці відкрили туристичний сезон-2024: програма 10:01 На Хмельниччині затримали водія, який перевозив тисячу пачок контрафактних сигарет 09:02 Сьогодні, 26 квітня – річниця аварії на Чорнобильській АЕС 21:17 Суд конфіскував у росіянки успадковану землю на Хмельниччині 20:45 На Хмельниччині попрощались з шістьма захисниками: імена 20:01 На Хмельниччині суд повернув водосховище громаді з приватних рук 19:15 У Хмельницькій міськраді провели чергове засідання виконкому: основні рішення 18:22 На Хмельниччині повторно виставили на аукціон Нігинський кар’єр 17:36 На Хмельниччині двоє браконьєрів наловили риби на кримінал 16:49 Двоє мешканців Хмельниччини постануть перед судом за жорстоке вбивство
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up