В Україні ліквідували статус "селище міського типу" та ввели "поселення": деталі
-
Рада ухвалила закон про дерадянізацію адмінустрою України.
-
Він скасовує поняття смт і вводить нове поняття "поселення", але воно не буде замість "смт".
Верховна Рада 28 липня ухвалила закон, який оновлює класифікацію населених пунктів в Україні та встановлює порядок їх утворення та ліквідації, перейменування, а також зміни статусу. Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.
За відповідний законопроект №8263 "Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою" в другому читанні та в цілому проголосувало 262 депутати. Новий закон передбачає ліквідацію статусу селищ міського типу.
Які зміни запроваджує цей законопроєкт
Згідно документу, відтепер в Україні будуть лише міста, селища та села. Таким чином, міськими населеними пунктами при цьому залишаться лише міста, а сільських стане більше за рахунок переходу всіх смт до категорії "простих" селищ.
Ухвалений законопроєкт в Україні передбачає наступні зміни:
-
визначення "селище міського типу" анулюють
-
містом вважатиметься населений пункт із компактною багатоповерховою забудовою та населенням не менше 10 тисяч осіб
-
селищем вважатиметься населений пункт із садибною забудовою та населенням понад 5 тисяч осіб
-
селом будуть вважатися населені пункти із садибною забудовою та населенням менш, ніж 5 тисяч осіб
-
введуть визначення "поселення" - компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення
-
як тільки закон набуде чинності, "міста обласного та районного значення" вважатимуться просто містами, а колишні селища міського типу стануть "селищами".
— Поселення можуть стати основою для села, селища чи міста або частини якогось населеного пункту. Тому, мешканці смт, не дивуйтеся, як за пару місяців ви вже житимете у поселеннях, — каже нардепка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко.
У законопроєкті також прописали умови ліквідації населених пунктів. Це може відбутися, якщо у ньому нема зареєстрованих (задекларованих) місць проживання (перебування) людей протягом трьох років з моменту зняття з реєстрації останнього мешканця. Також населені пункти будуть ліквідовуватись, якщо вони повністю входитимуть до складу іншого населеного пункту.
Додамо, що цей закон набере чинності через три місяці з дня офіційного опублікування. Всі міста, які на цей момент вже мали цей статус, збережуть його автоматично.
Станом на липень 2023 року в Україні, включаючи всі окуповані росією території, нараховується 459 міст, 881 смт, 1 164 звичайні селища та 27 204 села.
А якої думки ви про такі зміни?
Читайте також:
-
Спалили хати та закатували жителів. Трагедія села Сьомаки на Хмельниччині
-
На Хмельниччині залишилось більше 500 вулиць з радянськими назвами. Які та де саме
-
Порцелянова фабрика та мінеральні купальні: історія села Білотин на Шепетівщині
-
Хмельницькі села, яких уже немає. Де вони були та що про них відомо
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Oleksandr
ХУСТ ЛЕНОВ
Олекса Шумейко
007