МАФи псують естетичний вигляд міста, вирішили в міській раді і взялися впорядковувати їх. В 2016 році управління торгівлі провело інвентаризацію тимчасових споруд і з’ясували, які не відповідають санітарним та протипожежним нормам, а які й взагалі займають шмат землі незаконно. А власників кіосків, які працюють у правовому полі зобов’язали привести своє майно в естетичний стан.
З 957 кіосків, розміщених у місті, на 63 не знайшлося жодних документів. Ці об’єкти вважаються самовільно встановленими. Такі були результати минулорічної інвентаризації. За два роки знесли 20 тимчасових споруд. Найбільше на Кам’янецькій і на Панаса Мирного. В це число увійшли як торгівельні точки, так і гаражі, паркани.Більшість об’єктів власники забирають самі.
На початку цього року прибрали магазин і літній майданчик кафе на Кам’янецькій. Отримавши попередження з управління торгівлі власники швиденько забрали усе майно, щоб великогабаритні крани комунальників не перетворили його на гори сміття.
blockquote>Відео дняЯкщо на попередження влади реакції не було, споруду забирали комунальники. Демонтаж у місті проводить КП «Хмельницькбудзамовник» на замовлення управління ЖКГ. Попередньо складають кошторис та договірну ціну.
Розібране ніхто не забирає
На демонтаж 4 об’єктів за два роки витратили 40 247 гривень з бюджету міста. Ці гроші пішли на оплату праці робітників КП «Хмельницькбудзамовник», оренду техніки, вивезення будівельного сміття. Ще одну споруду в дворах на вулиці Франка демонтували працівники КП по зеленому будівництву та благоустрою. Щоправда, грошей за свої роботи з бюджету не взяли. Таку інформацію журналісти vsim.ua отримали від управління торгівлі у відповідь на запит.
Демонтовані споруди відправляють на зберігання підприємству, яке його забирало. За два роки жоден хмельничанин не намагався повернути своє майно. Знесені кіоски і паркани стоять мертвим вантажем на майданчиках для тимчасового тримання. Але після демонтажу там вже і забирати нічого, залишаються розібрані шматки конструкції.
Ні віддати, ні продати
Якщо власник кіоску протягом визначеного часу не з’являється і не платить за його демонтаж, то майно можна продати. Це могло б хоч якось компенсувати витрати з бюджету. Але за два роки жодного об’єкту на продаж не пустили. Управлінці кажуть, що й продавати немає що. Демонтовані споруди, як правило, знаходяться в такому стані, що підійдуть хіба на металобрухт. Та поки навіть здати їх не можуть.
- Ці об’єкти у нас на тимчасовому зберіганні, не на балансі навіть. Поки не буде відпрацьований конкретний механізм реалізації цього майна, продавати нічого не можемо, - каже директор КП "Хмельницькбудзамовник" Олександр Панченко. - Якщо механізм буде, то 100% коштів від реалізації вже можна передати в бюджет. І не факт, що перекриє витрати на демонтаж. Але з іншої сторони - що не забирати їх? Хоч якось же мають компенсуватися витрати.
Підприємство поки що не визначилося із терміном зберігання тимчасових споруд, немає також і встановленої вартості за зберігання. На думку Олександра Панченка, символічна мала б бути сума у 10-15 гривень за одну добу.
Рішення можна оскаржити
Рішень виконавчого комітету щодо демонтажу можна скасувати у судовому порядку, кажуть юристи. Та поки що таких випадків не було.
- Власник тимчасової споруди, за наявності законних підстав, може оскаржити дії комунальників до суду. Однак, оцінка наявності таких підстав встановлюється в кожному конкретному випадку і залежить від багатьох факторів, - каже адвокат адвокатської контори "Місяць і партнери" Богдан Ткачук.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.