Власники МАФів мають платити за вивіз сміття і погоджувати режим роботи. Зовнішній вигляд кіосків має бути однаковий і головне - охайний. В управлінні торгівлі кажуть – цяцькатися з підприємцями не будуть. Якщо хтось не погодиться, його місце дістанеться іншому.
Зараз модно говорити про те, що МАФів не треба. У Хмельницькому про це активно заговорили, коли їх почали зносити. Особливо видовищним був демонтаж в парку Чекмана. В управлінні торгівлі вважають, що потрібно прописати нормальні рамки для цього бізнесу, а самі кіоски зробити привабливими.
Протягом декількох років у цій сфері торгівлі панував хаос: підприємці ставили які завгодно кіоски де їм заманеться, а зносити їх ніхто не брався. Управління торгівлі провело ревізію по місту, щоб визначити, хто поставив МАФи з порушеннями і винних покарати.
В результаті перевірки нарахували 957 кіосків по всьому місті. Близько 250 – в центрі. Але найбільше їх встановлено у двох мікрорайонах – Гречани і Ракове.
- В ході перевірки виявили 333 об’єктів без виготовлення паспортів прив’язки, вони є в комплексній схемі, але з цими власниками кіосків не укладені договори строкового сервітуту. Тому в міський бюджет вони не сплачували ні копійки. Також нарахували 63 тимчасові споруди без жодних документів. Це взагалі самовільне встановлення. Ми надали запит із усіма даними в архітектуру, щоб це з’ясувати, - наголошує начальник управління торгівлі Олександр Панченко.
Незаконні торгові точки можна демонтувати. Але безкоштовно роками їх зберігати в міськраді не хочуть. Планують встановити часове обмеження – півроку. Якщо протягом цього часу власник кіоску не з’явиться і не заплатить за його демонтаж, то майно можна буде продати. Це, за словами Олександра Панченка, має трохи дисциплінувати підприємців.
- Зараз просто невідомо, що робити з тими МАФами, які стоять в комунальному підприємству по зеленому будівництву та благоустрою міста. Є декілька кіосків, які не забирають роками, - каже очільник управління.
Кількість кіосків слід зменшити. А для тих, що залишаться впровадити єдиний архетип зовнішнього вигляду. Змушувати підприємців ніхто не буде, їм наполегливо рекомендуватимуть.
- То невеликі кошти – 10-12 тисяч гривень, - каже Олександр Панченко. – Ми підемо їм на зустріч. Договір строкового сервітуту буде меншим на 30 % для тих підприємців, які підуть на зустріч. Ця «знижка» діятиме один рік. Так ми допоможемо підприємцям компенсувати їхні затрати і приведемо в естетичний вигляд наше місто.
Крім того, вони муситимуть погоджувати режим роботи об”єкту торгівлі, який у місті вже давно відмінили. У такий спосіб кількість контейнерів місті буде легше контролювати. Це буде обов’язковим додатком при укладанні договору. Підприємці дадуть заробити і комунальникам. Щоб біля кіосків було завжди чисто, треба буде платити за вивіз сміття «Спецкомунтрансу».
- При наступному укладанні договору строкового сервітуту підприємець буде зобов’язаний надати в ЦНАП довідку про відсутність заборгованості з ДПІ та заключення договору із «Спецкомунтрансом». І це обов’язково. Вони ж у будь-якому випадку викидають сміття, а жодних договорів не укладають, - каже Олександр Панченко.
Усі ці «новинки» лише в планах. В управлінні поки що готують необхідну документацію. Питання впорядкування кіосків виноситиметься на липневу сесію міської ради.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.