Ведмедя Балу із хмельницького зоокутка передадуть до заповіднику “Синевиру”

Ведмедя Балу із хмельницького зоокутка передадуть до заповіднику “Синевиру”
 • Проте, невдовзі ведмідь впадатиме у зимову сплячку. 

 • Тож спершу консультуватимуться із зоологами. 

Ще в серпні зоозахисники та волонтери поскаржилися на умови проживання ведмедя Балу в зооткутку, який знаходиться в парку імені Чекмана. Клітку, в якій все своє життя живе тварина, назвали катівнею, а замість води там болото.  Тож пропонували перевезти ведмедя в реабілітаційний центр. 

Ситуація набула розголосу та дійшла до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Там за дорученням міністра Руслана Стрільця вирішили перевірити умови проживання бурого в зоокутку. Ми розповідали про це у матеріалі Міндовкілля перевірить умови проживання ведмедя Балу в парку імені Чекмана

Активісти UAnimals звернулись до поліції з приводу неналежного утримання дикої тварини в зоокутку. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею “жорстоке поводження з тваринами”. Про це ми теж писали детальніше — Ведмідь, зоокуток, тісний вольєр: у поліції відкрили кримінальне провадження

Відео дня

Врешті, комунальне підприємство «Парки і сквери міста Хмельницького», на утриманні якого знаходиться Балу, надіслало клопотання до міської ради. Вони попросили дозволити передати ведмедя із зоокутку до карпатського заповідника. На останній сесії міськради, яка відбулась 10 листопада, питання із передачею Балу врешті вирішили. Про це йдеться в рішенні сесії. 

Згідно з ним бурого ведмедя Балу мають передати із комунальної в державну власність. Пухнастого переведуть до Національного природнього парку «Синевир». Однак, коли саме це станеться наразі невідомо. 

Перед зимою тварина впадатиме у сплячку. Міський голова Олександр Симчишин повідомив, що проводитимуть консультації із зоологами наскільки доречно, перед сплячкою, перевозити ведмедя. 

Зникаючий вид ведмедя

Нагадаємо, національний природний парк «Синевир» вже готовий прийняти ведмедя Балу у свій Центр реабілітації бурих ведмедів. Там зараз проживає 32 особини.

Усього ж в Україні мешкає близько 330 особин ведмедя бурого. Це найбільший зникаючий вид хижака в Україні, додають в Міндовкілля. Раніше проживав у лісовій і частково степовій зоні. Зараз лише у Карпатах. Нагадаємо, що у 2021 році наказом Міндовкілля затверджений План дій щодо збереження ведмедя бурого.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
 • Аліна Лоєвська

  Нарешті
 • Krut Viktoriia

  Чим скоріше тим ліпше.
 • Iryna Chepka

  Це добре! Балу зможе решту свого життя дожити гідно! Але клітка має залишитися щоб в ній проводили час чиновники які утримували дику тварину в таких жахливих умовах...
 • Олег Олег

  Ага. Робимо Хмельницький "ГобІ", "Сахара" і далі "приРОДних" "НАШИХ"

keyboard_arrow_up