Закриті укриття під час тривоги у Волочиську: як відреагували у міській раді

-
Під час ракетної атаки сховище у місцевій школі було зачинене.
-
А відповідальна за нього жінка неадекватно відповідала на зауваження мешканців.
-
У мерії Волочиська почули про інцидент та порадили жителям “узгодити між собою відповідального за стан укриттів” і телефонувати в поліцію якщо сховище закрите.
Учора, 26 липня, над Хмельниччиною літали ракети, а ППО відпрацьовувала по них. Повітряні Сили та місцеві посадовці закликали перебувати в укриттях під час повітряної тривоги. Але не всі змогли спуститися у сховище.
Черговий інцидент трапився у Волочиську. Там кілька десятків жителів не змогли потрапити в укриття, яке розташоване в навчально-виховному комплексі №6. Ба більше, людина, відповідальна за відкриття сховища під час тривоги, вийшла до обурених мешканців аж через пів години після оголошення небезпеки.
— На логічне запитання, що вона собі дозволяє почала неадекватно «відгаркуватись», — написали жителі міста в спільноті Волочиськ Live.
Згодом з’ясувалось, що закрите укриття і на вулиці Починка,4. У соцмережах жителі почали обурюватися і писати гнівні коментарі:
-
як чому — перевірили певно і закрили... в нас все напоказ! а не для людей! звонити меру!
-
людей вигнали і стоять біля подвалу, я в щоці
-
тривога закінчилась чи що? так, в те укриття до певної хвилини ніхто не спускався ймовірно, але це не привід його закривати і йти по своїх справах
-
коли летіли ракети укриття були закриті, коли відбій тривоги укриття вже відкрили
Що відповіли у мерії Волочиська
На інцидент відреагували в міській раді Волочиська. На сторінці мерії у Фейсбук запостили допис, у якому зазначили, що “бачать” дописи, що в деяких будинках були закриті укриття та “звинувачення в їхній (мерії — ред.) бік”. Разом з тим порадили в таких випадках зателефонувати рятувальникам або в поліцію. А мешканцям міста самотужки “ще раз перевірити стан своїх сховищ та узгодити між собою відповідального за їхню роботу під час повітряної тривоги”.
“Якщо не помиляюсь укриття НВК також є на мапі, але воно було закрите”, “В неї певно фейсбука немає і вона не читала, що міська рада просила відкривати укриття”, — коментують жителі Волочиська.
Хто має забезпечувати цілодобовий доступ до укриттів
Нагадаємо, після трагедії в Києві 1 червня, коли дитина і дві жінки загинули від ракетного удару, бо не змогли потрапити в зачинене укриття, в Україні взялись обстежувати всі наявні сховища. Заступник голови обласної військової адміністрації Сергій Тюрін відзвітував, що на Хмельниччині перевірили 100% укриттів. Тоді ж районним адміністраціями спільно з органами місцевого самоврядування дали завдання - привести в належний стан всю мережу укриттів і забезпечити цілодобовий доступ до них. Звернення стосувалось усіх балансоутримувачів незалежно від форми власності.
— Усі балансоутримувачі, які володіють укриттями незалежно від форми власності (державна, комунальна або приватна), мають привести у відповідний стан укриття згідно вимог чинного законодавства, у відповідності до комплектності у строк до 30 липня поточного року. Районні військові адміністрації забезпечуватимуть організаційний процес, контроль за виконанням цих доручень, — зазначив Сергій Тюрін.
В свою чергу, обласна військова адміністрація має здійснювати необхідний контроль за процесом.
Також нагадаємо про ще один інцидент із зачиненим сховищем. Хмельничани під час тривоги 19 липня не змогли потрапити до укриття на продовольчому ринку. Чому сховище не відкрили вчасно і хто був за це відповідальний читайте за посиланням.
Читайте також:
-
В області перевірили 3 100 укриттів. Скільки з них придатні для користування (КАРТА)
-
Укриття на Хмельниччині мають привести у належний стан до 30 липня, - ОВА
-
На укриття - 136 мільйонів: що планують зробити у школах Хмельницького
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Олекса Шумейко
ЧитачЧитачів