Закривають плівкою чи склом: хто та як в Хмельницькому усуває наслідки останнього обстрілу

-
Хтось ремонтує оселю самотужки, бо каже — це вже вчетверте доводиться “латати” дім через російські атаки.
-
В одному з навчальних закладів вікна замінюють коштом міста.
У п’ятницю, 10 лютого, російські загарбники здійснили вже 14-ту масовану ракетну атаку по українських містах. Цього разу знову прилетіло по Хмельницькому.
Крилаті ракети влучили по критичному об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Внаслідок удару постраждалих не було. Однак, пошкоджені житлові будинки та освітній заклад. Повилітали вікна та побило дахи.
Наразі в обласному центрі продовжують ліквідовувати наслідки цієї атаки — латають вікна, які вибило вибуховою хвилею. Хто займається ремонт та за чий рахунок, розповідає Суспільне.
Постраждали 4-й раз
Хмельничанка Тетяна Гура скаржиться, що внаслідок ракетних атак її оселя страждає вже вчетверте.
— Вікна позаду повибивало, наскрізь скло повилітало, збоку. Двері вхідні вирвало і вибило. На даху он вагонка ще висить. Це вже не вперше, а четвертий раз уже, — говорить Тетяна про руйнування, які стались 10 лютого.
Родина самотужки ліквідовує наслідки “прильоту” — утеплюють пінопластом вікна і закривають плівкою.
— Будемо чекати перемоги, а тоді вже будемо замінювати вікна, бо їх треба міняти всі. Пластик повиривало, порозривало замки, — додає хмельничанка.
Вибило вікна в училищі
Під час атаки зазнав руйнувань один із навчальних закладів — професійне училище №11. У ньому вибуховою хвилею вибило скло. Наразі його демонтують.
— Ми рами тут демонтували. Далі будемо проводити демонтаж, виріжемо відповідного розміру скло. Будемо монтувати, щоб усе було ціле, — каже майстер училища Олександр Холодюк.
Ще один склопакет закрили плівкою. Після атаки в училищі вибило 17 вікон. Більшість із них – старого зразка з дерев’яними рамами.
— Де змогли — усунули це все швидко і плівкою закрили. Де могли — закрили склом, у нас воно є станом на сьогоднішній день. За кошти міської влади нам замінили вікна раніше, і ми використовуємо скло з попередніх вікон, — розповів директор закладу Василь Селізар.
Згодом в закладі хочуть повністю замінити вікна.
— Нам сказали, що будуть виділені кошти, то ж повністю замінимо ці старі рами на нові, пластикові. Зараз ми склали акт пошкодження, надаємо відповідні дані, цінову пропозицію, — додав керівник.
Як отримати компенсацію від місцевої влади
Хмельничани можуть отримати компенсацію за пошкоджене внаслідок ворожого влучання майно. Для цього потрібно отримати акт обстеження. Щоб його взяти — слід написати відповідну заявку на ім’я міського голови.
— Спеціальна комісія при міській раді, яку я очолюю, виконує акт обстеження, описує всі пошкодження і дає мешканцю. Потім мешканці можуть реєструватися в застосунку "Дія" і вимагати відшкодування. Саму процедуру відшкодування держава ще не узгодила, — каже заступник мера Василь Новачок.
Збитки, отримані під час російської атаки 10 лютого, за словами Новачка, ще підраховують.
— Якщо, до прикладу, люди отримали пошкодження, які ми можемо відновити силами комунальних підприємств - замінити скло в дерев’яних рамах, зробити відновлення десь покрівлі шиферної, тоді з матеріального резерву Хмельницької міської ради видаються матеріали і силами комунальних підприємств робиться ремонт, — пояснив посадовець.
Як отримати компенсацію за пошкоджене майно
Механізм отримання компенсацій поки що передбачений лише законопроектом, який у першому читанні підтримали 1 квітня цього року. У серпні в Україні створили Реєстр пошкодженого та знищеного майна.
Аби отримати компенсацію за знищене росіянами майно потрібно подати заяву із описом пошкоджень.
Яку інформацію потрібно подати через “Дію”:
-
інформація про сам об’єкт, який зазнав пошкоджень
-
його площа
-
місцезнаходження
-
зазначити дату та орієнтовний час настання пошкоджень
-
описати завдані ушкодження
-
бажано додати фото- та відеофіксацію цих пошкоджень.
Нагадаємо, ми розповідали як правильно зробити фото/відео фіксацію наслідків ракетних влучань. Більше про це читайте в матеріалі Як зафіксувати руйнування житла, щоб подати заявку на компенсацію, — поради Мінінтеграції
Читайте також:
-
“За Хмельницький по оркам вогонь!”: військові відповіли росіянам за обстріл міста
-
Ракетний обстріл 10 лютого: правоохоронці Хмельниччини розпочали розслідування
-
«На стінах — дірки від уламків ракети»: мешканці Хмельниччини про наслідки «прильотів» (ВІДЕО)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Чому жодного прізвища немає?