Зламали акаунт в Google: що робити? (ІНСТРУКЦІЇ)

Дізнавайтесь як система може попереджати про загрозу облікового запису, що робити аби не втратити доступу до акаунту та як чинити аби відновити втрачений доступ.
Для багатьох користувачів обліковий запис у системі Google дуже важливий. Нині Google — не лише пошуковик, до акаунту підв’язані профілі соцмереж, електронна пошта та безліч інших важливих ресурсів. Тож його втрата становитиме шкоду для користувача.
У Держспецзв’язку розповіли як протидіяти загрозам у кіберпросторі, безпечно користуватися телефонами, інтернетом та зберегти або ж відновити свій Google-акаунт.
Як система попереджає про загрозу
Фахівці зазначають, що в багатьох випадках система Google попереджає користувача про будь-які підозрілі дії з акаунтом. Проте, слід звертати увагу і на неочевидні ознаки, які можуть вказувати на те, що обліковий запис був зламаний.
Зокрема:
-
зміна особистих даних в обліковому записі (наприклад, номера телефону) або зміна інших налаштувань, яких користувач не робив самостійно
-
у переліку активних сеансів відображається невідомий пристрій (щоб перевірити активні сеанси, натисніть Керувати обліковим записом Google – Безпека – Ваші пристрої)
-
зникнення отриманих листів у поштовій скриньці або ж поява “чужих” листів у папці “Надіслані” тощо
-
невідомі користувачі отримують доступ до файлів Google Диска, хоча ви його не надавали.
Що робити аби не втратити доступ
Якщо ви не втратили доступу до акаунту слід зробити декілька дій:
-
Увійдіть та змініть пароль до облікового запису. А також усі ідентичні паролі для інших додатків та сайтів і паролі, збережені в акаунті Google.
-
Перегляньте перелік пристроїв, на яких здійснено вхід до вашого акаунту (Безпека – Ваші пристрої – Управління всіма пристроями). Видаліть усі незнайомі та неактивні.
-
Перевірте всі налаштування та виправте незнайомі зміни, якщо вони є.
Як діяти, якщо доступ втрачено
Якщо доступ до облікового запису втрачений, у Держспецзв'язку радять скористатися функцією відновлення акаунту. Щоб довести, що ви власник, потрібно відповісти на кілька запитань.
— Щоб убезпечитись від злому, подбайте про захист свого акаунту Google заздалегідь. Встановіть надійний пароль, — додають знавці.
У розділі Безпека варто налаштувати двофакторну автентифікацію, зазначити резервний номер телефону та адресу електронної пошти для відновлення у разі злому.
Активувати функцію покращеного безпечного перегляду вебсайтів також не буде зайвим. Це вона дозволяє ефективніше захищатися від фішингу і шкідливого програмного забезпечення.
Спеціалісти радять звертати увагу і на листи-сповіщення від системи безпеки Google. Переконатися, що це не замасковане фішингове повідомлення від хакерів можна уважно перевіривши адресу відправника.
А у вас були випадки злому акаунту чи підозрілої активності?
Читайте також:
-
Як зберегти заряд смартфона якнайдовше, — рекомендації Держспецзв’язку
-
Як убезпечитись від дронів-камікадзе, — поради Мінреінтеграції
-
Перевір свій смартфон: російські застосунки, які варто видалити з телефону
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.