Будинок на Проскурівського підпілля порожній та занедбаний.
Лише його невелику частину займає монотеатр «Кут».
Невелика одноповерхова будівля на Проскурівського підпілля, 34, стоїть пусткою. Лише частину цієї споруди займає монотеатр «Кут». Решта будівлі перебуває в аварійному стані. У міській раді взялися за будівлю, проте чиновники говорять, що своїми силами точно не впораються. Аби вирішити, що має бути в будівлі, залучили громадськість. Розповідаємо про все детальніше.
Споруду звели на початку XX століття. Спершу тут був кінотеатр «Оаза». Такі заклади за часів Російської Імперії називали ілюзіонами. З приходом більшовиків заклад отримав нову назву — «Кіно імені Леніна». На початку 1920-х років тут також влаштовували циркові виступи та шоу борців.
Протягом 1945-1982 років тут була обласна філармонія, а протягом 1982-1992-го — кінотеатр «Мир». Згодом тут розміщувалося ТОВ «Муніципальна телерадіокомпанія „Контакт“». Фірма, до слова, зараз перебуває в стані припинення. Міськрада судилася з нею через приміщення кінотеатру, і зрештою 2013 року будівля повернулася в комунальну власність. Монотеатр «Кут» займає невелику частину будівлі від 1992 року.
Аби дізнатися думку містян, у міськраді провели онлайн-опитування. За п’ять днів спеціальну анкету заповнили 819 осіб. Серед запропонованих варіантів найбільшу підтримку мали такі (можна було обрати кілька):
монотеатр «Кут» — 40,4%
мала сцена для культурних заходів — 39,3%
творчий простір для розміщення дитячих гуртків — 36,6%
багаторівневий паркінг — 34,4%
виставковий простір — 31,5%
сквер з локальними рестораціями — 20,9%
кінотеатр — 18,3%
Такі результати сьогодні, 8 червня, оприлюднили під час зустрічі, присвяченій реновації колишнього кінотеатру. З наведених даних можна зрозуміти, що хмельничани переважно хочуть, аби будівля була збережена та використовувалася для заходів культурного характеру.
Тривалий час у міськраді говорили про плани облаштування на місці кінотеатру багаторівневого паркінгу. Втім, сьогодні під час зустрічі йшлося, що єдиного бачення немає навіть серед чиновників.
— В жодному випадку немає якогось остаточного бачення серед представників влади, що б там могло бути. Навіть серед представників влади є різні бачення розвитку цієї зони, — розповів заступник міського голови Василь Новачок.
Однак, судячи зі слів чиновників, у міськраді все ж встановили певні рамки, в межах яких має йти мова щодо будівлі. Василь Новачок розповів, що після напрацювання концепції має бути знайдений інвестор на конкурсній основі.
— Хмельницька міська рада не планує залучати якогось великого бюджетного фінансового ресурсу задля розвитку цього об’єкту. Тобто ми маємо розуміти, що в цьому об’єкті має бути якась інвестиційна складова, — сказав чиновник.
В будь-якому випадку, за словами Василя Новачка, кінотеатр «потягне» мільйони гривень. В контексті бюджетного фінансування виконувач обов’язки начальника управління архітектури Максим Дружинін зазначив, що «є більш нагальні проблеми».
В управлінні архітектури також є певні умови щодо реновації кінотеатру. Перш за все, як зазначив Максим Дружинін, висота будівлі в цьому місці не повинна перевищувати п’яти поверхів. Це передбачено чинним історико-архітектурним опорним планом. Крім того, як розповів чиновник, земельна ділянка повинна бути забудована менше, ніж на 100%. Також позиція міської влади полягає в тому, що монотеатр «Кут» має залишитися там, де він є зараз.
Читайте також:
Будинок молоді «Проскурів» і кінотеатр «Мир». Чи мають вони майбутнє
Від «Чкальника» до «Сілістри»: дізнавайтесь історію кінотеатрів у Хмельницькому і складайте пазл
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.