Навіщо Зеленський прилітав на Хмельницьку АЕС (РЕПОРТАЖ)

Навіщо Зеленський прилітав на Хмельницьку АЕС (РЕПОРТАЖ)
Фото Офісу Президента
  • Зеленський відвідав Хмельниччину, зокрема «залетів» на АЕС у Нетішині.

  • Там говорив з працівниками станції та чиновниками.

  • Журналістам довелося чекати його понад дві години.

На Хмельниччині з робочим візитом побував Президент України Володимир Зеленський. Пунктів призначення у нього було декілька, зокрема й в Хмельницькому. Так, сьогодні зранку, 9 вересня, він побував у Хмельницькому політехнічному коледжі. Однак для журналістів була вільна акредитація лише на одну локацію — Хмельницьку АЕС, розташовану у Нетішині.

Що відомо про АЕС та її нові енергоблоки?

Будівництво Хмельницької атомної електростанції розпочали у 1981 році. 1987 року запустили перший енергоблок, підключили його до об’єднаної енергосистеми та здали в експлуатацію. Протягом 1990-1993 років в Україні діяв мораторій на будівництво нових електростанцій та збільшення потужності наявних. 2004 року до об’єднаної енергосистеми підключили другий енергоблок ХАЕС. Про це йдеться на сайті станції.

Будівництво третього та четвертого енергоблоків ХАЕС розпочали у 1980-х роках, проте так і не завершили. На сайті станції повідомляється, що третій блок готовий на 75%, а четвертий — на 28%. Як можна зрозуміти з відомостей на сайті «Енергоатому», відновити будівництво блоків намагаються принаймні від 2013 року. Станом на 2018 рік вартість добудови оцінювали у близько 70 мільярдів гривень. До слова, добудовувати два енергоблоки раніше планували у партнерстві з Росією, проте у 2015 році угоду про це денонсували. Як зараз виглядають недобудовані блоки, можна побачити на фото в кінці матеріалу.

Авторизуйтесь і читайте 3 статті безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А три статті щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up