Разом із кількома посадовцями Зеленський випив кави у кафе на Проскурівській.
На той момент це було заборонено карантинними обмеженнями.
Сьогодні, 19 червня, у Хмельницькому розглядали всі протоколи, складені поліцією на Зеленського та його супутників.
На початку місяця, 3 та 4 червня, Президент України Володимир Зеленський відвідав Хмельницьку область. Був він і в Хмельницькому. Одним із місць, де побував Зеленський, була кав’ярня на Проскурівській. Туди він прийшов разом із кількома посадовцями, а саме міським головою Олександром Симчишиним, головою ОДА Дмитром Габінетом, головним санітарним лікарем Віктором Ляшком, керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком та його першим заступником Сергієм Трофімовим. Там вони всі разом випили кави.
Все б нічого, та от тільки карантинні обмеження на той момент все це забороняли. Зокрема, кафе не мали права приймати відвідувачів у приміщенні, а за столиком можна було розміщувати не більше чотирьох клієнтів. Через все це поліцейські склали на кожного з відвідувачів кафе протоколи за статтею 44-3 КУпАП («Порушення правил щодо карантину людей»). Передбачена законом відповідальність — штраф у щонайменше 17 000 гривень. Протокол склали й на власника кафе.
Сьогодні, 19 червня, у Хмельницькому міськрайонному суді розглянули протоколи на всіх відвідувачів кафе, а також на власника закладу. Справи щодо кожного з них розглядали різні судді. Однак їхні рішення були однаковими, за виключенням справи Зеленського.
Штраф для шести порушників, а саме Симчишина, Габінета, Ляшка, Трофімова, Єрмака та власника кафе, — 17 000 гривень. Рішення можуть бути оскаржені в апеляційній інстанції. Разом зі штрафом потрібно буде сплатити судовий збір — 420,4 гривні. Про це журналістам vsim.ua розповіла прес-секретар міськрайонного суду Наталія Совва.
Дещо іншою була ситуація із Володимиром Зеленським. Суддя Андрій Місінкевич не став призначати штраф. Натомість він тимчасово зупинив розгляд справи та звернувся за роз’ясненням до Верховного Суду. Причина — Володимир Зеленський, згідно з Конституцією, є недоторканним. Тому, на думку судді, не зрозуміло, чи можна в міськрайонному суді призначити йому покарання.
На думку колишнього голови Конституційного суду Станіслава Шевчука, Зеленського таки можна притягнути до адміністративної відповідальності:
— У статті 111 Конституції України вказано, що президента можна притягнути до відповідальності тільки шляхом імпічменту. Спочатку імпічмент, зняття з посади, а відтак вже і притягнення до відповідальності. Але це стосується лише кримінально-карних діянь, а не адміністративних чи цивільних порушень, — сказав Станіслав Шевчук у коментарі для «Громадського».
Згідно з Конституцією, президент дійсно має недоторканість, але це означає, що до нього не можуть застосовуватися запобіжні заходи, зокрема арешти. Повної недоторканності, зокрема й від адміністративної відповідальності, основний закон не передбачає.
Читайте також: ТОП-7 висловлювань Зеленського у Хмельницькому
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.