Особняк, НКВС і театр ляльок: складайте пазл і дізнавайтеся історію будівлі на Проскурівській

Особняк, НКВС і театр ляльок: складайте пазл і дізнавайтеся історію будівлі на Проскурівській
  • Із 1880-х років ця будівля прикрашає вулицю Проскурівську.
  • Які таємниці приховують стіни сучасного театру ляльок?
  • Складайте пазл і занурюйтесь в історію.

Двоповерхова будівля за адресою Проскурівська, 46, завжди привертає увагу перехожих. Своїми класичними архітектурними формами вона нагадує вишуканий особняк. І це не дивно. Адже в минулому ці стіни були помешканням заможного чоловіка. Мова йде про Соломона Маранца. Його рід був відомим і одним з найбагатших в Проскурові. 

Як пише краєзнавець Сергій Єсюнін, у 1880 роках Маранци володіли цегельним і черепичними заводами, займалися торгівлею і здавали в оренду свою нерухомість. Тож не дивно, що Соломон Маранц був власником одного з найкращих будинків у Проскурові. Йдеться про той самий сучасний обласний театр ляльок. 

Приміщення побудоване у 1880-х роках. Тоді воно знаходилося серед саду. Кілька разів будівлю перебудовували і врешті - вона набула свого досконалого вигляду. Класичні архітектурні форми доповнили вишуканим входом, що прикрасили чотирма колонами. Відомо, що на початку 20 століття власник будівлі віддав її частину для потреб Проскурівського земського зібрання.

Авторизуйтесь і читайте 3 статті безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А три статті щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up