Вулиця, яку хочуть перейменувати, розташована у Книжківцях.
Свою назву вона отримала 1981 року, і змін відтоді не було.
Тепер у міськраді хочуть її перейменувати.
Хмельницький чекає ще одне «вуличне» перейменування. У міськраді хочуть змінити назву вулиці Генерала Карбишева, що розташована в мікрорайоні Книжківці. Нова назва, яку пропонують, — вулиця Пилипа Орлика. Про це йдеться у проєкті рішення міської ради. До слова, таке перейменування пропонували ще 2016 року, але рішення не підтримали. За даними реєстру вулиць Хмельницького, назву вулиця Карбишева отримала 1981 року. Змін відтоді не було.
Генерал Дмитро Карбишев народився в Омську 26 листопада 1880 року. 1898 року закінчив Сибірський кадетський корпус, а 1900 — Миколаївське військово-інженерне училище. Брав участь у російсько-японській війні 1904—1905 року. 1911 року закінчив Миколаївську військово-інженерну академію. Брав участь у Першій світовій війні в складі Південно-Західного фронту Російської імперії (територія сучасної України). Від 1918 року служив у Червоній армії. Від 1926 року займався викладання військових дисциплін.
Протягом радянсько-фінської війни 1939—1940 років розробляв рекомендації з інженерного забезпечення прориву лінії Маннергейма (смуги фортифікаційних споруд, яку збудувала Фінляндія для захисту території від Радянського Союзу). У серпні 1941 потрапив у полон нацистів. Відмовився від співпраці, помер внаслідок катувань в концтаборі Маутгаузен 18 лютого 1945 року. 1946 року отримав звання героя Радянського Союзу.
Пилип Орлик народився 1642 року. Навчався у Віленському єзуїтському та Київському колегіумах. 1698 року став писарем Київської митрополії, 1700 року — писарем Генеральної військової канцелярії Війська Запорозького, 1706 року — генеральним писарем. Після Полтавської битви 1709 року виїхав у Бендери (сучасна Молдова).
У квітні 1710 року Пилипа Орлика обрали гетьманом Війська Запорозького. Уклав угоду зі старшиною, яка отримала назву «Пакти й конституції прав і вольностей Війська Запорозького». Намагався звільнити Гетьманщину від російського панування, спираючись на підтримку Швеції, Туреччини та Кримського ханства. 1714 року виїхав з Бендер до Швеції. Точна дата та місце смерті невідомі. Найімовірніше, Пилип Орлик помер 1742 року в Яссах (сучасна Румунія).
Нагадаємо, що востаннє перейменування вулиць у Хмельницькому затверджували в жовтні 2019 року. Тоді нові назви отримали вісім вулиць. Крім того, свою першу назву отримав сквер на перехресті вулиць Бандери та Зарічанської, — сквер імені Степана Бандери.
Чи підтримуєте ви перейменування вулиці Карбишева?
Читайте також:
Зараз мікрорайон, раніше село: як живуть Книжківці та яка їхня історія
Леніна, Куйбишева і Затонського: вгадайте вулицю Хмельницького за її старою назвою (ТЕСТ)
Впізнайте вулиці й місця Хмельницького за старими фото (ТЕСТ)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
В принципе для начала хватит?