Виявляється, історія парку імені Шевченка має столітню історію. А місцевість, де він сьогодні розташований, колись взагалі була околицею Проскурова. Тут росли дуби, а навколо місцеві випасали худобу. Все змінилось після 1824 року, коли вже був генеральний план, за яким на місці, де був гай, мали облаштувати торгову площу. Вже потім тут як гриби почали «виростати» склади, крамнички. Ця ярмаркова площа стала називатись Хлібною. У 1895 році міська влада вирішила зробити тут сад. Подейкують, що на його території хотіли збудувати ще собор, але коштів тоді не знайшли.
Вже у перші роки радянської влади парк перейменували на «Парк культури і відпочинку імені Коцюбинського». В 50-60 роках парк отримав "друге дихання". Алеї почали асфальтувати, відкрили літній кінотеатр на 900 місць, а в невеличкій дерев'яній будівлі був дитячий кінотеатр “Малятко”. Пропонуємо поринути у фотоностальгію. Як змінювався парк Шевченка за ці роки? Ретро-світлини надані з фондів музею-історії міста Хмельницького.
І відпочити, і почитати свіжу пресу. Постоявши біля стендів в парку, колись можна було за кілька хвилин дізнатись всі новини
Змагання з фехтування були справді видовищним дійством. Особливо, якщо серед учасниць - дівчата
Перед "чкальником", а тепер кінотеатром Шевченка, колись "майорів" пам'ятник Леніну. Кажуть, що зараз він зберігається на території заводу "Новатор"
У 60-ті парк Шевченка виглядав так, ніби що не день, то свято. На фото - вхід до парку, де сьогодні знаходяться фонтани
Здається, в парку чоловіки проводили більше часу, аніж вдома. Що ще потрібно для культурного відпочинку
Колись концерти на літній сцені збирали повно людей
У парку Шевченка було чимало гойдалок і атракціонів
Посередині було розташоване місце для інтелектуального відпочинку. На будь-який смак - шахи, книги, газети
Знайдіть відмінності. Приміщення кінотеатру ще не "заліплене" вивісками, позаду милує око фонтан
Це був липень 1954 року. Страшний буревій повиривав з корінням дерева
Посередині парку був літній павільйон. Буревій тоді так лютував, що дерева впали і розтрощили приміщення вщент. Кажуть, тоді загинула буфетниця, яка торгувала там пиріжками
Фото - з архіву музею історії міста Хмельницького.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Jar Kordon