У Хмельницькій області впродовж останніх двох років кір не реєструють. Та в Україні медики почали спостерігати черговий підйом цієї хвороби. Вже є випадки захворювання у Івано-Франківській, Дніпропетровській, Вінницькій, Закарпатській, Одеській, Чернівецькій областях. Близько 70% хворих складають діти, які не отримали вчасно щеплення.
Епідеміологи стверджують, що будь-якої миті це захворювання може поширитися Хмельниччиною. Адже кір передається повітряно-крапельним шляхом. А серед хмельничан за останні роки є багато таких, що не мають щеплень.
- Варто комусь одному сконтактувати з хворою людиною в іншій області і кір буде на Хмельниччині, - каже епідеміолог Хмельницького обласного лабораторного центру Лариса Калінер. – А він поширюється дуже швидко і вражає всіх, хто не має щеплення.
Зробити щеплення від кору можна всього двічі в житті. Вперше його роблять дітям у 12 місяців. Другий раз у віці 6 років. Якщо ж людина не пам’ятає чи отримувала подібні вакцини чи втратила свою картку щеплень, то медики можуть визначити чи потрібно їй робити його знову. Для цього беруть аналіз крові і визначають в її складі кількість антитіл. Щоб зробити щеплення слід найперше звернутися до свого дільничого лікаря. І вже він, в разі потреби, введе вакцину.
- При перших проявах хвороби, а це: червоний висип на шкірі, головний біль, запаморочення, висока температура, необхідно терміново з’явитися до інфекціоніста, - закликає Лариса Калінер. – Адже від вас можуть заразитися інші. А ця хвороба має небезпечні для життя ускладнення. Одним із яких є корова пневмонія.
Вірус кору живе в організмі людини впродовж 21 дня. Лише після цього з’являються перші симптоми. Вони, каже лікар, такі ж, як і при ГРВІ. За винятком висипу червоного кольору по всій шкірі. Лікувати кір самостійно не можна. Слід одразу звертатись до лікарів-інфекціоністів.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.