Апарати для штучної вентиляції легень необхідні у разі ускладнення в пацієнтів із COVID-19. Адже системи ШВЛ мають чи не вирішальне значення для догляду за людьми з легеневою недостатністю.
Із поширенням коронавірусу державні лікарні у різних регіонах України почали активно закуповувати апарати штучної вентиляції легень. Коштують вони недешево. Скажімо, Італія замовила собі партію апаратів по 17 тисяч євро від італійського виробника Siare Engineering. Про це повідомляє видання Financial Times. Тож в Україні шукають варіант закупівлі приладів вітчизняного виробництва. Такий нещодавно представили у Хмельницькому, на державному підприємстві “Новатор”.
Як повідомляє “Радіо Свобода”, український зразок виконаний на основі розробок Великої Британії та Ізраїлю. Апарат вдалося розробити за 10 днів. Директор державного підприємства “Новатор” Олексій Свистунов каже, що працездатність апарату дає йому змогу працювати без зупинки тижнями.
Він має інтуїтивно зрозумілий, простий інтерфейс. Він продубльований написами і застосунок його і використання буде максимально простим для медичного персоналу - каже Олексій Свистунов.
Директор наголошує й про вартість апарату у випадку держзамовлення. Зрештою, він буде коштувати значно дешевше, ніж його світові аналоги. Так, постачати апарат готові менш, як за 20 тисяч за один прилад.
Вартість імпортних апаратів сягає 50 тисяч доларів. Ми з нульовою рентабельністю для нашого підприємства готові постачати цей препарат за ціну меншу ніж 20 тисяч гривень за один виріб”, - каже директор.
Ну а поки представники Офісу Президента вже передали апарат на сертифікацію до МОЗ України. У разі отримання сертифікації і держзамовлення, на заводі готові виробляти до 10 тисяч апаратів ШВЛ на місяць.
Ми звернулися до представників ДП “Новатор” за коментарем щодо апарату ШВЛ. Він пообіцяв нам більш детально розповісти про нього згодом. Слідкуйте за оновленнями на vsim.ua.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
володимир
Detki Shoping
нещодавно пролунали заяви про те, що пристрій від ДП “Новатор”, який розробники назвали апаратом ШВЛ “ШВЛ-2020”, планується закупити для екстреної медичної допомоги. У зв’язку з цим ВГО "ВРР" вирішила звернутися із відкритим листом до влади, оскільки цей пристрій НЕ МОЖНА використовувати в автомобілях швидкої допомоги.
Сергій
Лана Жур
Ничего общего с ИВЛ "новаторство" ШВЛ-2020 не имеет. Мешок Амбу с педалькой для нажима за 20 тысяч. Крутая цена за крутой развод. Неужели нас считают настолько глупыми, чтобы впаривать Мешок Амбу с регулировкой нажатий вместо дыхательного обьема легких. Частота дыханий — это все на что способен данный "ШВЛ". Какая больница согласится принят это недоразумение.
А ведь были украинские БРИЗы, есть ЮВЕНТ. Почему не закупают отечественные аппараты от Ютас. Цена не зашкаливает и решается вопрос обслуживания, что является камнем предкновения при закупке зарубежных производителей.