Лінійний прискорювач встановили у Хмельницькому: навіщо він потрібен та як виглядає

Лінійний прискорювач встановили у Хмельницькому: навіщо він потрібен та як виглядає
  • Вартість приладу складає 60 мільйонів гривень.

  • Завдяки йому вперше в області зможуть проводити променеву терапію дітям.

У Хмельницькому обласному протипухлинному центрі встановили лінійний прискорювач. Це прилад, призначений для проведення променевої терапії хворих на онкологічні захворювання. Сьогодні, 4 лютого, провели офіційну презентацію приладу. Наразі триває перевірка приладу Державною інспекцією з ядерного регулювання. Це триватиме близько місяця, після чого його можна буде використовувати для лікування пацієнтів.

Лінійний прискорювач вставили у спеціальному бункері, оскільки він є джерелом радіоактивного випромінювання. Раніше в цьому бункері був встановлений старий непрацюючий апарат «АГАТ-Р». Прилади такого типу не використовувалися у жодній країні світу.

— Проєктом передбачено впровадження світових стандартів лікування онкологічної патології. Це дасть змогу підвести максимально необхідну дозу до пухлини з мінімальним пошкодженням здорових тканин. Це дозволяє отримати найкращий лікувальний ефект, та пацієнти швидко можуть повернутися до нормального, повноцінного життя та праці, а не лікувати променеві реакції. Таке лікування можна провести тільки з використанням лінійних прискорювачів, — йдеться у повідомлення пресслужби медичного закладу.

Відео дня

Загалом на ремонт приміщення та придбання прискорювача витратили майже 70 мільйонів гривень. Джерела фінансування були такими:

У закладі планують лікувати на прискорювачі щонайменше півтори тисячі пацієнтів щороку. З появою цього приладу з’явилася можливість проводити променеву терапію також і дітям. Раніше маленьких пацієнтів для цього доводилося возити до інших регіонів. Особливістю прискорювача є висока точність, яка дозволяє опромінювати пухлини з мінімальним впливом на здорові тканини та органи.

Лінійний прискорювач схожий на апарат МРТ. До лікування пацієнта на ньому залучені лікар, фізик та лаборант. Лікар складає план лікування, які потім перевіряють. Зокрема, за складеною схемою в апараті опромінюють фантом. Це прилад з дозиметром, який «імітує» пацієнта, і за його показанням перевіряють правильність схеми лікування. Про це під час презентації розповіла лікар-радіолог Світлана Юрчишена.

Перед опроміненням пацієнта важливо його точно та правильно зафіксувати. Для цього виготовляють індивідуальні «маски». Вони мають вигляд решіток та фіксують хворого протягом усього курсу лікування. Це потрібно для того, щоб опромінення потрапляло завжди в одну й ту ж точку в тілі. Один сеанс триває до півтори хвилини.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач04

    В своєму дописі міський голова Хмельницького написав, що до цього причетна його команда. Хотілось би знати хто з команди Симчишина особисто допоміг власними коштами???

keyboard_arrow_up