У Хмельницькому відкрили відділення для новонароджених за 12 мільйонів (ФОТО)

У Хмельницькому відкрили відділення для новонароджених за 12 мільйонів (ФОТО)
 • У відділенні вже лікують чотирьох дітей.

 • На облаштування підрозділу витратили близько 12 мільйонів.

У Хмельницькій обласній дитячій лікарні запрацювало відділення інтенсивної терапії та анестезіології (реанімації) новонароджених. Сьогодні, 1 лютого, у закладі влаштували його офіційну презентацію. Відділення розташоване на першому поверсі головного корпусу лікарні. Раніше тут було розташоване приймальне відділення, але його перенесли в іншу частину корпусу.

Відділення розраховане на шістьох дітей. Для кожного з них є окрема кімната з необхідною апаратурою. Зараз у відділенні є чотири маленьких пацієнти. Директор лікарні Лілія Брухнова розповіла, що на базі закладу працював реанімаційно-консультативний центр. У його складі була виїзна консультативна неонатальна бригада, яка працювала на території області.

Повноцінного відділення інтенсивної терапії у лікарні не було — дітей у важких випадках приймала розташована поряд міська дитяча лікарня. Облаштовувати нове відділення почали у квітні 2021 року. З обласного бюджету на це виділили майже 5 мільйонів гривень. Ще близько 7 мільйонів витратила сама лікарня. Таким чином відділення обійшлося приблизно у 12 мільйонів.

Відео дня

Серед придбаного обладнання є апарати штучної вентиляції легень, монітори пацієнта, інфузомати та шприцеві насоси. На базі відділення діє бригада, яка у будь-який час може виїжджати в межах області та доставляти до лікарні дітей у важких станах.

Завідувач відділення Іван Васьків розповів, що тут працює близько 25 працівників залежно від зміни. Стан чотирьох дітей стабільний з позитивною динамікою. За кілька днів вони будуть переведені в інші відділення.

— Основні захворювання, які ми зараз лікуємо, — це проблеми з диханням, ураження центральної нервової системи, геморагічна хвороба новонароджених та інші стани, які потребують інтенсивної терапії, — розповів медик.

Нагадаємо, що поряд із теперішнім корпусом обласної дитячої лікарні триває будівництво нового. Серед іншого, там планують облаштувати реанімацію новонароджених. Репортаж із нового корпусу переглядайте за посиланням.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
 • Олександр Довганський

  А збиралися будувати неонатальний корпус...
 • Ірина Цвіклінська

  ДАЙ БОЖЕ! Всім діткам здоров'я!!!
 • Инна Рудзенко

  В добрий час
 • Руслана Величко

  ще б обласну лікарню на Пілотській зробили
  там радянський союз просто
  умови жахливі
  туалети смердючі

keyboard_arrow_up