"Місія - викопати картоплю і вижити": поради для любителів грядок від МОЗ

"Місія - викопати картоплю і вижити": поради для любителів грядок від МОЗ
Фото: altarta.com
  • Кінець серпня є "гарячою" порою для всіх власників городів.
  • Коли приходить час збирати врожай, то мало хто думає про відпочинок, а копання "бараболі" можна порівняти зі справжньою естафетою на витривалість.
  • Однак, займатися таким "агрофітнесом" варто правильно, аби уникнути проблем зі здоров'ям. Про плюси та мінуси "агрофітнесу" розповіла Уляна Супрун.

Копання картоплі є емоційною подією світового масштабу для більшості володарів городів. Коли приходить час збирати врожай, то мало хто думає про відпочинок, адже потрібно встигнути зробити все за вихідні. Копання "бараболі" можна порівняти зі справжньою естафетою на витривалість, до кінця якої мало хто доходить задоволеним. Одним словом, справжній "агрофітнес".

Однак, не варто скаржитися на втому чи мозолі на руках, адже як стверджують науковці, "агрофітнес" має і корисні властивості. Про це написала виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Як вона зазначає, кілька годин праці на городі є добрячим тренуванням для м’язів, а навантаження подекуди нагадують заняття в тренажерному залі.

Відео дня

Безумовним плюсом "агрофітнесу" Супрун називає користь для психічного здоров’я.

"Свіже повітря та зелень навколо сприяють зниженню рівня гормону кортизолу в організмі, що в свою чергу зменшує напруження та симптоми тривожності",- написала вона.

Садівництво, за її словами, навіть запроваджують в деяких клініках для людей з психічними хворобами.

Крім того, робота на городі дає помірні та інтенсивні фізичні навантаження, а різні садові інструменти розвивають м’язи рук, ніг та спини. Тому їх можна вважати аеробними вправами на зміцнення м’язів.

Втім, існує кілька небезпек, яких варто уникати під час таких робіт.

  • По-перше, не варто перевтомлюватися.
  • По-друге, варто чергувати види діяльності, працювати не довго і стежити за самопочуттям - робити паузи, розминатись і відпочивати.
  • Також потрібно бути обережним, щоб не поранитися. Адже, як написала Супрун у землі живуть багато бактерій у тому числі й збудник правця. Якщо він потрапить у відкриту рану, то є високий ризик захворіти. Тож, Супрун радить уникати пошкоджень садовими інструментами, працювати в закритому взутті та одязі й стійких до механічних ушкоджень рукавицях.
  • Крім того, не варто забувати про захист від сонця та потребу пити достатньо води. Краще спланувати роботу на городі в ранковий або вечірній час.

 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
10:32 Середня пенсія на Хмельниччині – 4 870 гривень, – ПФУ 09:40 П’яний водій на смерть збив хмельничанина і тікав з місця події 09:21 На Львівському шосе 25 квітня не буде води 19:24 У Хмельницькому 30-річний чоловік побив двох школярів Від читача 16:19 Хмельницький драмтеатр у лонглісті Всеукраїнського Фестивалю-Премії «ГРА» 18:27 Військових запрошують на «бакототерапію»: що це за проєкт photo_camera 17:34 У Хмельницькому можна обмінятися кімнатними рослинами. Як це працює? 16:25 Експосадовицю обласної служби у справах дітей судили за вимагання хабаря 15:44 Поліграф для хмельницьких чиновників. Скільки посадовців пройшли перевірку? 15:08 Скорочення вишів на Хмельниччині. Скільки є зараз та яких може не стати 14:48 Був зниклим безвісти з минулого літа. «На щиті» повертається військовий Андрій Ковалевський 14:06 Зростає захворюваність на кашлюк: що потрібно знати хмельничанам 13:49 Народні депутати з Хмельниччини мають 168 помічників. У Гереги найбільше 13:07 Смертельна ДТП у Хмельницькому районі: 36-річний водій в'їхав у дерево і загинув 12:47 Пішла на дачу і не повернулась. У Хмельницькому шукають 70-річну жінку photo_camera 11:53 У Нетішині розмістять модульне містечко для працівників Запорізької АЕС photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up