Дані щодо кількості хворих та кількості одужань у двох установ різняться на декілька сотень випадків.
Міський голова та заступник голови ОДА пояснили, звідки береться різниця.
Хмельницька ОДА та Хмельницька міська рада щодня звітують про ситуацію з поширенням коронавірусу. Перша зазвичай оприлюднює дані ввечері, друга — вранці. Станом на вечір 14 жовтня та ранок 15 жовтня обидві установи повідомляли про однакову кількість випадків COVID-19 у місті — 3374.
Станом на вечір 14 жовтня з інформації ОДА було відомо, що в місті через коронавірус померло 65 людей. Вранці 15 жовтня у міськраді повідомили про два нових випадки смерті. Таким чином загальна кількість летальних випадків зросла до 67.
А от дані щодо кількості «активних» хворих та випадків одужань двох установ сильно різняться. Ввечері 14 жовтня ОДА прозвітувала про 2264 пацієнта, які хворіють, та 645 випадків одужання. Вранці 15 жовтня у міськраді повідомили зовсім іншу інформацію — хворіють 1374 пацієнти, одужали 1933 хмельничанина. Таким чином різниця «активних» випадків складає 890, а різниця одужань ще більша — 1288.
Чому ОДА та міськрада подають настільки різні дані? Це пояснив міський голова Олександр Симчишин під час онлайн-брифінгу. За його словами, різниця з’являється через те, що два відомства одужання пацієнтів фіксують у різний спосіб. Міська рада отримує інформацію від сімейних лікарів про те, скільки людей з COVID-19 вони виписали, тобто встановили фактичне одужання. Пацієнти після цього продовжують звичний спосіб життя. Сімейні лікарі щодня подають інформацію про одужання в управління охорони здоров’я.
Тим часом в ОДА формують дані на підставі внесених обласним лабораторним центром екстрених повідомлень про одужання:
— У нас є такі випадки, коли об’єктивно людина два, три тижні здорова, ходить на роботу, у неї все добре, а вона там (в обласному лабораторному центрі — прим. авт.) рахується як активно хвора. Були випадки, коли людина лікувалася амбулаторно, два тижні як її виписали, а вона числилася хворою понад місяць, — сказав під час брифінгу Олександр Симчишин.
Зважаючи на все це міський голова вважає дані з ОДА некоректними. Разом із тим він зазначив, що ця статистика також є об’єктивною, оскільки критерієм є екстрене повідомлення. Також Олександр Симчишин сказав, що є затримки в подачі та опрацюванні екстрених повідомлень, тому що вони паперові.
Журналісти vsim.ua також запитали про різницю в даних заступника голови Хмельницької ОДА Романа Примуша. Його пояснення є аналогічними тим, які дав міський голова.
— Ситуація дуже проста — міська рада рахує одужання за даними своїх центрів первинної медичної медико-санітарної допомоги, тобто даними, які дають сімейні лікарі, і вони з цих даних, скажімо так, подають напівофіційну інформацію. Офіційна інформація — це коли є екстрене повідомлення про одужання особи. На підставі цих даних приймається рішення про встановлення одужання особи. Для офіційної статистики, яку веде обласний лабораторний центр, підставою для одужання особи є екстрене повідомлення від лікаря центру ПМСД. На підставі цього екстреного повідомлення, як і про захворювання, так і про одужання, обліковується офіційна статистика хворих на COVID-19, — розповів Роман Примуш.
Заступник голови ОДА також зазначив, що центри ПМСД направляють екстрені повідомлення з затримкою, тому і є відмінність між даними міської ради та ОДА. За даними цих повідомлень обласний лабораторний центр формує дані, які передає у МОЗ. І ці дані є офіційними. Тим часом дані міської ради можна вважати оперативними. І перші, і другі є достовірними, проте оперативні з’являються швидше.
Читайте також: Томографія і рентген безкоштовні для пацієнтів з підозрою на COVID-19 — МОЗ
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.