На Хмельниччину потрапили устриці з норовірусом. Які симптоми та наслідки інфекції
Делікатес прибув із Франції. Дізнавайтеся чим небезпечний вірус та устриць якої марки слід остерігатися.
Держпродспоживслужба Шепетівщини попереджає мешканців про небезпечний делікатес. Із Франції в Україну завезли устриці, в яких знайшли небезпечний вірус. Такі морепродукти можуть бути на полицях магазинів області.
До області надійшли французькі устриці, у яких виявили норовірус. Повідомлення про них надійшло від Європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми:
-
Виробник: Les jardins ostréicoles de tatihou, France
Відео дня/li> -
Отримувач: ТзОВ «МЕТРО Кеш енд Кері Україна».
Покупців та операторів ринку, які побачать устриці цього виробника, просять негайно повідомляти про це до Шепетівського районного управління Держпродспоживслужби на електронну адресу [email protected].
Перша ознака норовірусу, зазвичай – раптове хворобливе відчуття, що супроводжується сильною блювотою та водянистою діареєю. Деякі люди також можуть відчувати підвищену температуру (більше +38), головний біль, спазми шлунка, втрату апетиту, біль в кінцівках. Захворювання характеризується розвитком гострого гастроентериту та зневоднення.
Як розвивається захворювання
Основний механізм передачі — фекально-оральний. Максимальну концентрацію вірусу в фекаліях виявляють на 1-2-й день хвороби, виділення вірусу триває впродовж 5-47 днів. Людина може бути заразною до 1,5 місяця після одужання, що і обумовлює активне зараження оточуючих та епідемічну небезпеку.
Норовірусна інфекція вражає всі вікові групи. Найбільш небезпечний норовірус для дітей, осіб літнього віку та пацієнтів з ослабленою імунною системою, які є групою ризику.
Симптоми хвороби
Симптоми інтоксикації проявляються загальною слабкістю і блідістю шкіри. Можуть спостерігатися сонливість, млявість, головний біль, загальна слабкість, гарячка і біль у м’язах, у половини випадків розвивається тяжке зневоднення. Симптоми можуть тривати кілька днів і якщо ігнорувати і не боротися із зневодненням організму, то це може мати небезпечні наслідки для життя.
Специфічного лікування і вакцини проти норовірусу немає. У людини, яка перехворіла на норовірусну інфекцію, імунітет має тимчасовий характер і не виключає повторного зараження.
Профілактика норовірусу
Профілактика захворювання на норовірусну інфекцію є такою:
-
споживання епідемічно безпечної їжі (ретельно вимитих овочів і фруктів, термічно оброблених продуктів харчування)
-
вживання води гарантованої якості та напоїв
-
одним із найбільш ефективних способів попередження хвороби залишається дотримання правил особистої гігієни (миття рук з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після відвідування туалету, після повернення з вулиці тощо)
-
суворе дотримання санітарно-протиепідемічного режиму в дитячих та навчальних закладах, лікувальних установах тощо.
При появі перших ознак хвороби медики радять не гаяти часу та терміново звертайтися за медичною допомогою.
А ви купуєте додому продукти з-за кордону?
Читайте також:
-
На прилавки магазинів Хмельниччини міг потрапити небезпечний рис
-
В Україну завезли французькі сири, заражені небезпечним збудником лістеріозу
-
Хмельничан попереджають про румунське печиво з речовиною, що викликає параліч (ФОТО)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Богдаша Прокопишина
Таня Максимчук
Max Forosov
Читач38 reply Max Forosov
Читач45 reply Читач38
Max Forosov reply Читач45
Читач38