Найвищий рівень онкології за останні роки зафіксували на Хмельниччині

Найвищий рівень онкології за останні роки зафіксували на Хмельниччині
Найпоширенішим онкозахворюванням є рак молочної залози
  • Найпоширеніші онкозахворювання серед жінок - рак молочної залози та новоутворення жіночих статевих органів.

  • Які причини раку та як розпізнати на ранніх стадіях, читайте далі.

У Хмельницькій області почастішали випадки захворювання на рак. За останні 15 років в області зафіксували найвищий показник. Про це онкологи розповіли Першому Подільському.

Серед жінок найчастіше діагностують рак молочної залози. Це захворювання, яке виникає внаслідок мутації клітин. Причини розвитку онкопатології різні. З-поміж них - психоемоційні та генетичні.

Багато симптомів, починаючи від наявності ущільнення в тканині грудної залози, виділення з грудної залози, поява асиметрії, деформації, зміна кольору шкіри тощо можуть казати про те, що щось не так. І якщо людина спостерігає хоч один з них або бачить появу чогось нового, чого раніше не було, – їй варто звернутись до лікаря”, - пояснив завідувач відділення новоутворень грудної залози, шкіри, м’яких тканин і кісток Хмельницького обласного протипухлинного центру Ігор Дробнер.

Відео дня

Звертатися до фахівця за повним обстеження достатньо раз на рік, кажуть лікарі. Також жінки можуть проводити обстеження за інструкцією самостійно щомісяця через 5-7 днів після менструації.

Для того, аби зробити самообстеження, достатньо брошури, яку можна отримати або в сімейного лікаря, або в мамолога за місцем проживання, мати її під рукою. Використавши її один чи два рази, після чого жінка вже буде пам’ятати алгоритм що за чим робити і на що звертати увагу”, – розповідає Ігор Дробнер.

За словами медиків, лікування недуги залежить від типу та стадії, на якій виявили рак.

На другому місці серед найпоширеніших видів онкології є новоутворення на жіночих статевих органах. Ці пухлини можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми.

Лікар гінеколог-онколог протипухлинного центру Тетяна П’ятницька каже, що у Хмельницькій області за минулий рік зареєстровано більше 580 випадків раку репродуктивної системи у жінок, з них понад 150 випадків раку шийки матки. Цю патологію можна виявити завдяки профілактичним оглядам, скринінгу (звичайному і цитологічному) та вакцинації. 

Нині в Україні зафіксовано дві вакцини, які профілактують рак шийки матки. Лікарі запевняють: вони є цілком безпечними. 

Причиною захворювання є вірус папіломи людини, який, на жаль, у молоді є у 80 процентів і передається статевим шляхом. У більшості пацієнтів вірус ілюмінує з організму сам по собі. Але у кого є такі чинники, як проблеми з імунною системою, паління, часта зміна статевих партнерів, часті запальні захворювання, цей вірус може прогресувати, викликати передракові стани, а в майбутньому – рак”, – зауважує Тетяна П’ятницька.

Фахівці кажуть: рак знаходиться на другому місці з причин смертності в Україні. Проте у понад 40% випадках хворобі можна запобігти, якщо виявити її на ранніх стадіях і вчасно почати лікування. Крім того, слід дбати про здоровий спосіб життя, що знижує ризик захворювання.

Читайте також:

Перша в області: у Хмельницькому перинатальному центрі запрацювала сервісна служба.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Tereshenko

    Одна з причин це вживання оцету, який використовують при маринуванні овочів. Його виготовляють з деревини, хоч на пляшці і напис що він овочевий. Не помічали, що як тільки дачник - так і онко. Бо навирощують овочів а потім це все треба ж якось зберегти на зиму, ось і роблять маринади з шкідливою речовиною. Якщо один раз з'їж, то нічого поганого не буде, а ось якщо усю зиму їсти тільки картоплю за маринованими огурчіками та помідорчиками то можна заздалегіть записуватися на консультацію до Дробнера. Не дай Бог, але ось такі роздуми.
  • Остап

    Скільки там ще реакторів планують відкрити в Нетішині?

keyboard_arrow_up