Назвали причину масового захворювання в НВО №1 (ВІДЕО)

Назвали причину масового захворювання в НВО №1 (ВІДЕО)
Фото з архіву редакції
 • Спалах призвів до госпіталізації 15 осіб, в тому числі 14 дітей.

Минулого тижня, 8 вересня, стало відомо про масове захворювання серед учнів навчально-виховного об’єднання №1. Спершу було відомо про п’ятьох дітей, яких госпіталізували до Хмельницької інфекційної лікарні. Згодом з’явилися інформація, що через хворобу в закладі відсутні понад 200 дітей. Пізніше зросла й кількість госпіталізованих.

Першим попереднім діагнозом, який назвали лікарі, була харчова токсикоінфекція, тобто отруєння. Згодом почали припускати, що причиною є вірусна інфекція. Зокрема, міський голова Олександр Симчишин 9 вересня розповів журналістам vsim.ua, що випадки захворювання зафіксовані серед учнів НВО №1, які там не харчуються, а також серед дітей, які не є учнями НВО №1, але є братами та сестрами тих, хто захворів в НВО №1.

Виявлений стафілокок

Того ж дня, 9 вересня, у Держпродспоживслужбі розповіли, що в харчоблоці НВО №1 виявили незначні порушення. На той момент їх не вважали причиною масового захворювання, однак і не виключали цього. Вчора, 12 вересня, у ДСНС повідомили, що попередньо причиною захворювання вважають ротавірусну інфекцію.

Відео дня

Сьогодні, 13 вересня, в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб повідомили, що причиною масового захворювання є золотистий стафілокок, носіями якого є працівники харчоблоку НВО.

Нет описания.

— Станом на 13 вересня спалах нами розшифрований, встановлене джерело збудника інфекції та у чотирьох працівників харчоблоку із зіву, носа та калу виділений золотистий стафілокок. Під час приготування їжі відбулося обсіменіння сировини та продукції. Серед 12 зразків харчових продуктів у трьох стравах виявлений золотистий стафілокок. Це паелья, шніцель та інші. У 27 змивах серед 60 теж золотистий стафілокок, — розповів виконувач обов'язки директора установи Микола Габрикевич.

Також Микола Габрикевич додав, що всі працівники навчального закладу мають бути відсторонені від роботи й проліковані. Але остаточне рішення стосовно цього прийматимуть в інших структурах.

Загалом у період від 8 до 10 вересня надійшло 93 повідомлення з підозрою на захворювання харчовою токсикоінфекцією та гастроентероколітом. Серед хворих є 92 дитини та 1 доросла, яка є матір’ю пацієнта. До інфекційної лікарні потрапили 14 дітей та 1 доросла.

Як почуваються учні НВО №1

Журналісти vsim.ua поцікавилися станом учнів, які захворіли. Заступник головного лікаря з медичної частини Нінель Марцонь розповіла, що їхній стан покращився. Сьогодні, 13 вересня, будуть виписувати шестеро пацієнтів. Серед них — четверо учнів НВО №1, один дорослий і 1-річна дитина. Останні були в контакті з хворими. Таким чином, на стаціонарному лікуванні в медзакладі залишиться дев'ять осіб.

Нінель Марцонь також додала, що усім тим, хто потрапив до лікарні, проводили тестування на різні інфекції. В результаті в обидвох дітей виявили COVID-19. Підтверджень інших інфекцій не було. Наразі лікарка каже — «Ми не можемо однозначно сказати, що причиною хвороби є саме стафілокок».

Нет описания.

— Із самого початку до нас потрапили 17 осіб, які були дотичні до цієї ситуації. Одну дитину виписали в п'ятницю. Шестеро ще сьогодні, 13 вересня. По тих аналізах, що ми маємо наразі, великих ступенів умовно патогенної флори немає. Тому ми не можемо однозначно сказати, що це саме стафілокок. Їм було погано перші дні, коли вони поступили. Була дуже висока температура, багаторазова блювота. Потім ми зняли інтоксикацію і дітям стало краще, — каже Нінель Марцонь.

Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті, де ми опублікуємо нові подробиці стосовно спалаху хвороби учнів НВО №1.

Довідка. Золотистий стафілокок — бактерія з роду стафілококів, яка є збудником багатьох хвороб, зокрема й харчових токсикоінфекцій. Носіями є понад половина людей. Особи з нормальним імунітетом мають низьку сприйнятливість до золотистого стафілококу, натомість особи зі зниженим імунітетом мають високу ймовірність розвитку хвороби. У випадку з харчовою токсикоінфекцією сипмтоми слабшають або зникають протягом доби навіть за відсутності лікування.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (29)
 • Руслан Лесько

  Причем Торби к заболеванию... Дебил если они очикували на Торби,то и делали все чтоб подольше их носить,а не быть уволенными, ещё раз тупорилая или ..рылий
 • Читач31

  Хто хто так сильно очікував 1вересня?? Вважаєте учні?

  Ні!!!

  Працівники шкільної їдальні!!! Уявіть три місяці без торб напакованих всіляким крамом!!!
 • Лика Гришанович

  Брехня. Шкода людей, до працюють у харчоблоці. Я думаю, що вони всі пройшли медогляд перед роботою. Чому стафілокок не було виявлено у них до допуску на роботу?!
 • Юрий Белоусов

  у всіх дітей із симптомами мали б виявити золотистий стафілокок. чому про це немає інформації? як похворіли діти, які не харчувалися?

keyboard_arrow_up