Онкодиспансер замовив систему лікування пухлин за 31 мільйон. Як вона працює

-
Слідом за лінійним прискорювачем протипухлинний центр замовив систему брахітерапії.
-
Дізнавайтеся, як працює цей метод лікування онкозахворювань.
Одним із найпоширеніших методів лікування онкологічних захворювань є променева терапія. Її підвидом є брахітерапія, суть якої полягає у безпосередньому підведення джерела випромінювання до пухлини. Цим вона відрізняється від дистанційної терапії, коли опромінення є безконтактним.
Брахітерапію застосовують при пухлинах різних частин тіла, як от шкіри, стравоходу, грудної клітки, статевих органів, включаючи внутрішніх, та прямої кишки. Перевагами такого методу є висока точність та ефективність лікування, невелика його тривалість порівняно з дистанційним опроміненням. В процесі лікування джерело випромінювання підводиться до органа, який лікують, під дистанційним керування, а після сеансу його так само прибирають у спеціальне сховище.
Систему для проведення брахітерапії хоче придбати Хмельницький обласний протипухлинний центр (колишній онкодиспансер). Таку інформацію розмістили у систему електронних закупівель «Prozorro». За обладнання готові заплатити 31 мільйон гривень. Фірму-постачальника визначать на аукціоні 3 листопада. В процесі нього вартість може знизитися. Терміном постачання вказаний кінець грудня цього року.
Замовлена медзакладом система має бути новою, 2023 року виготовлення. Серед технічних характеристик — дистанційне управління, точність позиціювання не гірше одного міліметра, система відеоспостереження за пацієнтом та двостороннього зв’язку з ним, джерело безперебійного живлення, система радіаційного контролю, наявність аплікаторів, голок, катетерів та зондів. Від постачальника вимагають провести навчання працівників та забезпечити гарантію терміном не менш як рік.
Нагадаємо, що раніше цього тижня Хмельницький обласний протипухлинний центр оголосив про закупівлю лінійного прискорювача. Це прилад, зовнішньо подібний до апарата МРТ, який дистанційно опромінює пухлину пацієнта. Він дає високу точність з мінімальним ураженням здорових тканин. За лінійний прискорювач готові заплатити 66 мільйонів гривень.
Такий прилад протипухлинний центр вже купував раніше — його презентували на початку лютого минулого року. На нього та ремонт бункера, де його встановили, витратили майже 70 мільйонів гривень. Його придбання дало змогу проводити променеву терапію дітям, чого не могли робити раніше. Пацієнтам лікування проводять курсами, кожен з яких триває не більш як півтори хвилини. Цього року протипухлинний центр двічі замовляв ремонт прискорювача, що обійшлося у майже 1,2 мільйона гривень.
Читайте також:
-
Для Хмельницького придбають лінійний прискорювач. Навіщо він потрібен
-
Міська лікарня купує табір в Головчинцях. Яка ціна і для чого
-
Хмельницький обласний серцево-судинний центр увійшов до пілотного проєкту з трансплантації
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Катерина Юрчук
Валентина Берекеля
Николай Малик
Оксана Короткова reply Николай Малик
Валентина Берекеля