Психлікарню у Скаржинцях перевірили правозахисники. Що виявили

- У закладі нині перебувають 477 пацієнтів.
- Що відзначили під час перевірки та які недоліки виявили?
Психіатричну лікарню у Скаржинцях Розсошанської громади перевірили правозахисники. Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги — саме така її офіційна назва — відвідала представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва. Разом з нею у психіатричній лікарні були фахівець із надання психіатричної допомоги Андрій Гуль та представник громадськості Галина Хруленко.
Психіатрична лікарня має 16 відділень, 4 з яких не працювали на момент перевірки. Заклад може одночасно розмістити 750 пацієнтів, фактично там перебували 477 людей. З-поміж них 5 були недієздатними, 69 — переселенцями та 47 — на примусовому лікуванні.
Правозахисники відзначили, що пацієнтам надають допомогу згідно з протоколами, також за потреби лікують соматичні (не психічні) захворювання. У лікарні облаштування нове сучасне відділення анестезіології та інтенсивної терапії, є магнітні ремені фіксації, дотримується порядок та терміни їхнього застосування.
Разом з тим є й порушення:
- порушується право на повагу до приватного життя, оскільки немає дверей до палат, немає достатньої кількості ширм для догляду за пацієнтами, немає кабінок чи перегородок між лійками у лазні
- порушені норми житлової площі у розрахунку на одного пацієнта
- відсутній безбар'єрний простір навіть у геріатричному відділенні з паліативними ліжками
- не дотримані норми у сфері харчування — у холодильнику одного з відділень є прострочені продукти, у їдальні немає щоденного меню та доступу до питної води
- частина прогулянкових двориків потребують ремонту та облаштування для відпочинку
- на інформаційних стендах не було оновленої інформації щодо прав пацієнтів, однак це виправили за час перебування правозахисників у закладі
Аби порушення були виправлені, листи та акти про них направлять до компетентних органів. Про це повідомили на Facebook-сторінці представництва Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Хмельницькій області.
Додамо, що протягом 2023-2023 років психіатрична лікарня у Скаржинцях отримала від Національної служби здоров'я України майже 495,5 мільйона гривень, в тому числі:
- 2020 року — майже 84,9 мільйона
- 2021 року — понад 122 мільйони
- 2022 року — понад 167,7 мільйона
- 2023 року — понад 120,5 мільйона
Крім того, заклади охорони здоров'я також отримують гроші з місцевих бюджетів та інших джерел, як от платних послуг та здачі майна в оренду.
Читайте також:
- У Хмельницькому перевірили будинок для літніх людей. Які порушення виявили
- У Хмельницькому СІЗО принижують засуджених та відбирають гроші
- Як живуть, де гуляють і що їдять пацієнти. Репортаж з психлікарні в Скаржинцях
- «Маму можна було врятувати». Жителька Хмельниччини звинувачує лікарів у недбалості
- Смерть пацієнтки і службова недбалість. Що пояснюють медики лікарні
- Лікар з Шепетівщини вимагав у в’язня 20 тисяч хабаря за невідкладну допомогу
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Сергій Білий
Kyryl Nayem
Gjjgvzssjn
Тетяна Милацька