Стоматологія, кома, смерть: померла 29-річна хмельничанка Оксана Гладій

Стоматологія, кома, смерть: померла 29-річна хмельничанка Оксана Гладій
Фото надав чоловік Оксани Гладій
 • Хмельничанка перед постановкою брекет-системи пішла на видалення “зубів мудрості”.
 • Після цього - впала в кому й згодом померла.
 • Дізнавайтеся, що про все розповідає чоловік померлої та власник “FeloniuK clinic”.

Михайло Гладій - молодий лікар, про якого журналістка vsim.ua розповідала вам у рамках проєкту “Лікар до 30”. Було це взимку, 2021 року. Вже цієї зими зустрічаємося із Михайлом знову. Цього разу - привід трагічний. Померла його дружина, 29-річна Оксана. Без мами тепер залишився трирічний син. Коли Оксана була в комі, він все просив: “Мамо, прокинься”. Проте цього так і не сталося. 

Ми поспілкувалися з чоловіком померлої, поліцією та власником клініки, в якій Оксана видаляла зуби. Про позиції сторін розповідаємо в цьому матеріалі. 

Пішла на видалення “вісімок” під загальним наркозом

Розпочалася трагічна історія з візиту до стоматолога. А саме - до приватної клініки “FeloniuK clinic”. І Михайло, і Оксана лікували там зуби не один рік. Чоловік каже - і обслуговування, і результат дуже подобалися. Так, Оксані мали встановлювати брекет-систему. Перед цим - необхідно було видалити три “вісімки”. На них кажуть в народі “зуби мудрості”. 

Відео дня

Запланували все на 27 грудня. Було вирішено здійснювати видалення під загальним наркозом. Чоловік Оксани пригадує той день майже похвилинно. Перед тим, як вона сіла в стоматологічне крісло, поцілував її у щічку та пообіцяв забрати з клініки після процедури. 

Після того як Михайло все не отримував дзвінка з клініки, він зателефонував туди сам. Розповідає, що йому відповіли: “Все йде за планом і ми вам скоро зателефонуємо”. Говорить, тоді чекав ще і ще. А згодом - вирішив сам поїхати в заклад. 

По дорозі отримав дзвінок від власника клініки. За словами Михайла, він повідомив йому, що з пацієнткою є ускладнення. Мовляв, вона має пригнічення дихання. Тож він попросив Михайла приїхати задля вирішення, як діяти з його дружиною далі. 

Зайшовши в клініку, Михайло побачив, що дружина була без свідомості й не дихала. На больові подразники кохана теж не реагувала. За його словами, в неї працювало лише серце. Вже після приїзду в клініку Михайла, каже він, медики “FeloniuK clinic” викликали “швидку”. 

- Перше в мене питання було, чому дружину не підключили до апарату штучної вентиляції. У них не було ні ларингоскопу, ні трубки ларингоскопічної. На пальці в Оксани був тільки пульсоксиметр і підключений тонометр. Інше питання - чому вони не викликали “швидку” відразу, коли це все сталося. А лише тоді, як я приїхав. У діях медиків була чітко виражена ятрогенія. Це означає, що лікар не допоміг, а нашкодив. Це їхній непрофесіоналізм і неправильно надана медична допомога, - каже Михайло. 

Понад місяць Оксана була в комі

Коли викликали бригаду екстреної медичної допомоги, Оксану відвезли в обласний серцево-судинний центр, що на Володимирській. Михайло каже: її підключили до апарату штучної вентиляції. Відразу скликали консиліум. В результаті - діагностували кому III ступеню. Оскільки Михайло медик, він каже: “Це найглибша кома, яка може бути”. 

У комі Оксана була понад місяць. За цей час усі рефлекси в неї були відсутні. Михайло каже: днював і ночував разом з дружиною в палаті. Тримав її за руку. Вірив у краще, хоч і лікарі діагностували смерть мозку. 2 лютого Оксана померла. 

- У неї ніколи не було ніяких захворювань. Вона не скаржилася на погане самопочуття. Того дня їй просто було необхідно надати невідкладну допомогу. Потрібно було викликати “швидку” й відвезти її відразу в медзаклад. Проте лікарі “FeloniuK clinic” цього не зробили. Можливо, це було передозування препаратом. Можливо - западання язика, через що виникли ускладнення з диханням. Тепер у цьому будуть розбиратися правоохоронці. Мені дружину вже не повернеш, маму моїй дитині не повернеш. Але люди повинні знати, куди вони йдуть лікувати зуби, і мають бути впевнені в тому, що їм нададуть вчасну кваліфіковану допомогу - розповідає Михайло.

Оксана працювала бухгалтером. Три останні роки перебувала в декретній відпустці. Її поховали на рідній Полтавщині, поряд із могилою батька. 

Після всього, що сталося, Михайло звернувся до поліції. Як повідомила інспектор з комунікації Хмельницького районного управління поліції Віра Мазур, за даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 140 ККУ (Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником). Тривають слідчі дії. 

Нет описания.

Що кажуть в “FeloniuK clinic”

Журналістка vsim.ua звернулася до власника “FeloniuK clinic”, Романа Фелонюка, за коментарем стосовно вище описаної ситуації. Отримала відповідь:

- Ми глибоко співчуваємо трагедії, яка спіткала родину Гладій, висловлювали та продовжуємо висловлювати наші співчуття всіма доступними нам адекватними способами.

Ми слідкуватимемо за подіями в цій історії та інформуватимемо вас. Стежте за оновленнями на нашому сайті.

Читайте також:

Як лікарів карали за помилки: зібрали 3 історії з Хмельниччини 

Куля застрягла у попереку: в Хмельницькому військовому провели унікальну операцію

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (521)
 • Читач59

  Як можна було робити загальний наркоз, без належних апаратів, і вонии будуть говорити що не винні.
 • Читач59

  Туди ні ногою.
 • Читач59

  А чому ця клініка працює, чому цих гадів не закривають?
 • Marta Kondra

  прочитала. Лікарі клініки не визнають провини і називають приїзд швидкої - викликом таксі. Це якийсь брєд, що вони написали. Їх вина 100%

keyboard_arrow_up