У Хмельницькій міській лікарні відкрили нове відділення медичної реабілітації

У Хмельницькій міській лікарні відкрили нове відділення медичної реабілітації
Тут і далі фото з сайту Хмельницької міської ради

Тут лікуватимуть пацієнтів після важких травм та інсультів, а також військових. 

У Хмельницькій міській лікарні, що знаходиться на вулиці Житецького відкрили нове відділенні медичної реабілітації. Тут на п’ятому поверсі спеціалісти та медики ставлять на ноги пацієнтів після важких травм та інсультів. Допомогу можуть отримати ті, хто потребує складної реабілітації після черепно-мозкових, спінальних травм, що супроводжуються втратою чи обмеженням рухливості, а також згодом, кажуть, прийматимуть військових. Про це повідомляють у міській раді. 

Поки що відділення розраховане на 30 ліжок, але його можуть розширити ще на 60.Наразі у відділенні лікуються 7 пацієнтів.  А сам процес реабілітації триває від двох тижнів і довше. 

Одним з основних завдань персоналу відділення є фізична реабілітація, відновлення втрачених рухових функцій внаслідок перенесеної хвороби, травми, у тому числі й воєнної. 

Відео дня

Як облаштоване відділення?

У відділенні облаштували палати з безбар’єрним простором, є побутова техніка, затишна, майже домашня атмосфера. Родзинкою стала зала фізичної терапії та кабінет ерготерапії, що обладнані найсучаснішою дороговартісною апаратурою. Тут є модуль активної реабілітації, який призначений для того, аби відновити рухові функції та навички активної ходьби, столи Бобата, мотомеди, вертикалізатори,  тренажери та бігові доріжки, швидкістю від 200 метрів за годину, в той час, як всі звичайні починають рух зі швидкістю від 1 кілометра за годину. 

Кабінет ерготерапії з вигляду нагадує звичайну кухню. Але її облаштували певними механізмами. Тут пацієнтів, які втратили побутові навички через ураження мозку, навчатимуть самостійно одягатися, тримати ложку та виделку, чистити зуби, їсти, готувати тощо. 

З хворими працює ціла команда — лікар, медсестра, фізичний терапевт, ерготерапевт, логопед і психолог. Усі послуги безкоштовні.

Як потрапити на реабілітацію до відділення?

На медичну реабілітацію до нового відділення приймають одразу після стаціонару, або за направленням сімейного лікаря, але лише пацієнтів після важких травм та інсультів,в яких суттєво порушений функціонал і які потребують цілодобового спостереження. Якщо ж людина може самостійно пересуватися та користуватися громадським транспортом, аналогічні послуги вона може отримати в поліклініці №2 або в терцентрі соціального обслуговування.

Детальніше дивіться у відеосюжеті:

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up