У Хмельницькому можна безкоштовно обстежитися на мавпячу віспу

-
Діагностику захворювання можна здійснити лише маючи направлення від сімейного лікаря чи педіатра.
-
Дізнавайтеся найважливіше про захворювання та де пройти обстеження в місті.
Нещодавно в Україні підтвердили 3 випадки захворювання на віспу мавп. В МОЗ повідомляють, що всі троє пацієнтів мають легкий перебіг захворювання, за кордоном не перебували та, за попередніми даними, не мали контактів із хворими. Також наразі немає підтвердження, що ці випадки є пов'язаними між собою.
Де роблять діагностику в Хмельницькому
Медики зазначають, в Україні достатньо тестів для діагностики вказаного захворювання. Наразі у кожному регіоні на рівні місцевих центрів контролю та профілактики хвороб забезпечена така можливість.
Відтак, зробити діагностику на захворювання мавпячою віспою можна й у Хмельницькому. Її проводять методом ПЛР-дослідження. Відповідну послугу здійснюють у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб. Про це йдеться на сторінці закладу.
Діагностику на захворювання віспою мавп у Центрі роблять безкоштовно. Однак, для проведення дослідження потрібно мати направлення сімейного лікаря чи педіатра. Центр знаходиться за адресою вулиця Пилипчука, 55. Уточнити інформацію можна за номером (0382) 65-77-64.
Чим відрізняється мавпяча віспа від звичайної
Віспа мавп — вірусне захворювання, що передається від тварини до людини. Ще донедавна воно вважалося рідкісним. Хвороба вражає й інших тварин, серед яких і гризуни.
Вірус віспи мавп подібний до того, що спричиняє натуральну віспу людини, про ліквідацію якої ВООЗ оголосила 1980 року. Із цим допомогла вакцина. Різниця між хворобами в тому, що віспа мавп має легший перебіг, її ще називають "полегшеною версією" звичайної. Основна відмінність — віспа мавп, крім поширених симптомів, викликає ще й набряк лімфатичних вузлів.
Які симптоми захворювання
Початок захворювання подібний до грипу: лихоманка, біль голови, у горлі, м’язах, кашель. Можуть збільшуватись лімфовузли.
Висип з’являється впродовж декількох днів. Пухирці, які заповнюються рідиною, виникають на обличчі, руках, ногах. Іноді можуть з’являтися на статевих органах.
Але не всі ці симптоми будуть присутні, у деяких випадках може з’являтися лише висип по всьому тілу.
Як передається віспа мавп
-
Від зараженої тварини до людини. Під час укусів, унаслідок подряпин або вживання м’яса дичини.
-
Від людини до людини. Статевим шляхом, через близький контакт із хворим "шкіра до шкіри", унаслідок взаємодії з рідинами хворого або зараженими речами. У тіло вірус проникає через пошкодження на шкірі, а також слизові оболонки очей, рота чи носа.
-
Респіраторним шляхом. Але ризик значно нижчий, ніж, наприклад, у разі ковіду, адже вірус віспи мавпи передається під час вдихання великих крапель слини.
Хто може заразитися
Найдужче ризикують інфікуватися гомосексуалісти і бісексуали. Також небезпека чатує на медпрацівників. Вони завжди в групі професійного ризику, зазначає голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.
Утім оскільки вірус передається навіть через слину і тісний контакт, від неї ніхто не застрахований. В світі зафіксовано випадки захворювання дітей.
Нагадаємо, про перші смерті від вірусу мавпи повідомляли в США, Бразилії та Іспанії. Вчені взагалі прийшли до висновку, що цей вірус циркулює серед людей з 2018-го. Наприкінці липня ВООЗ оголосила спалах віспи мавп «надзвичайною ситуацією».
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.