У Хмельницькій області вже зафіксовано 50 випадків коронавірусної інфекції. Із них підтверджених у Хмельницькому є 14. Серед них є ті, хто одужав, і ті - хто нині лікується вдома. Інформацію щодо хворих, як правило, не розповсюджують. Роблять це, аби не сіяти паніку серед містян.
Тим часом, схвильовані хмельничани стоять на сторожі власної безпеки. До нашої редакції не раз надходили повідомлення, із проханням розголосити ім’я та адресу проживання хворого на COVID-19. Здається, що навіть бабусі біля під’їздів давно перестали перемивати кісточки сусідам. Адже нині є питання куди важливіші. Наприклад, чи випадково не хворий хтось з їхнього будинку? А якщо біля дому запримітили карету “швидкої” - випадкові спостерігачі можуть тут же поставити діагноз.
Жарти жартами, а питання це досить серйозне: що робити, якщо до вашого будинку навідалися медики? А “сорока на хвості” вже встигла принести звістку: “В жінки з 23 квартири коронавірус”.
Щоб дізнатися, як діяти в подібній ситуації, журналісти vsim.ua зателефонували на гарячу лінію МОЗ України. Що нам відповіли та які поради дали, читайте далі.
Ранок понеділка. До кімнати ледь-ледь потрапляє проміння сонця. Кількість світла в кімнаті обмежують фіранки. Щоб це виправити, ви, звісно, прямуєте до вікна. Кілька разів потягнувшись, нарешті відкриваєте їх. Взявши до рук коліжанку кави, так і кортить визирнути за вікно. Так би мовити, прогулятися на вулиці. Адже нині саме такі гуляння є найактуальнішими. Не встигнувши зробити й ковток, стає зрозумілим вислів: “Ранок починається не з кави”. Бо біля власного під’їзду стоїть карета “швидкої”. Із неї виходить кілька медиків у захисних костюмах. Вони відчиняють двері й піднімаються по сходах. І тут стає чутно, що приймають їх у сусідній квартирі.
Зважаючи на сьогоднішню ситуацію в країні, така історія може трапитися із будь-ким. Зателефонувавши на гарячу лінію МОЗ України, ми запитали як діяти, якщо під вашими вікнами стоїть “швидка”. В результаті - отримали кілька порад.
Замість нудних телефонних гудків, ми майже хвилину слухати спокійну музику. Тоді слухавку взяла консультантка. На наше запитання, жінка спокійним голосом відповіла: “Нічого страшного в цьому немає”. Консультантка порадила першим ділом звернутися до родичів людини, яка начебто хвора на COVID-19. Переконавшись у хворобі сусіда, слід посилити заходи власної безпеки.
Якщо захворів сусід - нічого страшного в цьому немає. Бо по суті будь-яка людина, з якою ви стикаєтеся будь-де, може бути зараженою. Краще зверніться до родичів тієї людини та дізнайтесь про стан її здоров’я. Запитайте, чи робили тестування і про результати. Крім того, вам потрібно поводити себе ще більш обережніше, ніж зазвичай. Не торкайтесь голими руками місць загального користування. Таких як: поручні, кнопки в ліфті чи домофону. Робіть це лише в рукавичках. У власній квартирі додатково обробляйте дверні ручки та підошви взуття - каже консультантка.
Разом із тим, жінка порадила звернутися до управляючої компанії, що обслуговує ваш будинок, із проханням додатково обробити під’їзд. Якщо ж вам кортить зробити це самим - варто виготовити спеціальний розчин. Консультантка гарячої лінії МОЗ України запропонувала скористатися будь-яким хлоровмісним засобом або приготувати інший. Для цього необхідно розвести 100 грам перекис водню в 1 літрі води.
Водночас головний лікар міської інфекційної лікарні Оксана Піддубна повідомила, що у випадку контакту із хворим - слід самоізолюватися та підтримувати зв'язок по телефону із сімейним лікарем.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.