Від початку року більше 300 жителів Хмельниччини захворіли на туберкульоз

Від початку року більше 300 жителів Хмельниччини захворіли на туберкульоз
Фото ілюстративне
  • 11 хворих — це діти. 

Туберкульоз — це підступна хвороба, яка може вражати різні органи та системи організму. За дев’ять місяців цього року у Хмельницькій області на туберкульоз занедужали на третину більше людей, ніж за такий же період минулого року. 

За інформацією Хмельницького обласного фтизіопульмонологічного медичного центру цьогоріч зареєстрували 339 хворих. Із них 11 – діти. А найбільш поширеним є туберкульоз легень і кісток.

— Через війну багато українців залишаються недообстеженими, тому ризик “підхопити” туберкульоз від носія — надто великий. Тут все залежить від стану імунної системи, — додають медики. 

Відео дня

Вони зазначають, що наразі основним методом раннього виявлення туберкульозу є молекулярно-генетичне дослідження мокроти на апараті “Джин-експерт”. На ньому можна обстежувати дані як дітей, так і дорослих. Такі прилади мають у себе вісім лікувальних закладів Хмельниччини.

Фахівці підкреслюють, що туберкульоз — виліковне захворювання, однак ключову роль відіграє не лише вчасність звернення та розпочатого лікування, але й суворе дотримання рекомендацій лікаря. Ліки хворий отримує за рахунок держави.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Max Forosov

    Причини туберкульозу це холод і голод.

keyboard_arrow_up