Як пережити літню спеку: 8 корисних порад
- Кілька днів в Україні нещадно шкваритиме сонце.
- Тож є ризик легко заробити зневоднення чи перегрітися аж до теплового удару.
- Щоб до цього не дійшло, слід попіклуватися про себе і вжити певних заходів.
Цього тижня по всій Україні буде спекотно. Стовпчики термометрів піднімуться до +35. Найспекотнішою буде середина тижня. Метеоролог Наталка Діденко радить найближчі 2-3 дні уникати перебування на сонці, ховатися усіма розумними способами від надвисокої температури повітря.
“Хто не любить і погано переживає спеку — тому найближчі два-три дні краще десь причаїтися за заштореними вікнами, регулярно робити вологе прибирання, лежати морською зіркою на підлозі у ванній кімнаті (якщо можна поміститися), вибиратися на вулицю або рано-вранці, або після 18-19 години. Стане легше дихати з четверга”, — зазначає синоптикиня.
Вже від 28 червня максимальна температура повітря у більшості областей України становитиме +28+33, місцями до +35 градусів. У західних областях та в південній частині буде сухо впродовж усієї доби вівторка.
В Українському гідрометцентрі повідомляють, що на Хмельниччині найближчими днями спостерігатиметься надзвичайний рівень пожежної небезпеки.
Що ж робити якщо сидіти вдома не варіант? Як не стати жертвою теплового удару і з легкістю пережити спекотні літні дні розповіли в Управлінні патрульної поліції.
Як пережити літню спеку?
-
Пити достатньо води, навіть якщо не відчуваєте спраги. У спеку тіло втрачає вологу, тож її запас треба оперативно поповнювати, щоб усі системи працювали добре. Слід завжди носити з собою пляшку води.
-
Ніколи (!) не залишати дітей, літніх людей або домашніх тварин в зачинених автомобілях. Температура всередині припаркованого автомобіля може подвоїтися за кілька хвилин.
-
Охолоджуватися всіма способами: прикладати до шкіри вологий рушник, опускати руки або ноги в прохолодну воду, приймати прохолодний душ, але не крижаний.
-
Планувати день так, щоб якомога більше часу проводити в тіні чи прохолодній будівлі, а не на сонці. Особливо, близько полудня. Якщо довелося вийти, варто намаститися сонцезахисним кремом, одягти капелюх та намагатися пересуватися у тіні.
-
Якщо лишились вдома, потрібно блокувати сонячним променям доступ до приміщення, зашторте вікна.
-
Носити вільний одяг із натуральних тканин, наприклад, бавовни чи льону.
-
Їсти частіше і невеликими порціями, обирати легку прохолодну їжу (салати).
-
У найспекотніші години дня уникати інтенсивної активності, як от спорт, ремонт чи городництво. Їх краще планувати на вечір.
Читайте також:
- “Цілий день кричиш - ніхто не слухає”: рятувальники Хмельницького міського пляжу розповідають про свою роботу
- Відпочинок біля води поблизу Хмельницького: ціни та карта
- Де можна порибалити на Хмельниччині: платні й безкоштовні місця
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.