Вже кілька днів весь світ обговорює запуск американської ракети в космос. Вперше в історії астронавти відправилися на транспорті, що створила приватна компанія. Нею стала SpaceX, засновником якої є мільярдер Ілон Маск. У співпраці із агентством уряду США NASA вони здійснили запуск пілотованого корабля Falcon 9 із капсулою Crew Dragon.
У космос відправилися двоє досвідчених космонавтів: Дуглас Херлі й Роберт Бенкен. Вони проведуть на орбіті три місяці й згодом на тому ж кораблі повернуться додому. Наразі корабель успішно зістикувався із Міжнародною космічною компанією й астронавти приєдналися до екіпажу станції. Про це йдеться на сторінці NASA у Twitter.
Останній політ космічного корабля NASA відбувся у 2011 році. Із тих пір на космічну станцію доставляли астронавтів на російських ракетах Союз. Втім вартість послуги щороку збільшувалася. Так, у 2020 ціна за відправку одного астронавта в космос стала складати більше, як 86 мільйонів доларів. Про це повідомляє “Економічна правда”.
Щоб не залежати від іншої країни, агентство уряду США розпочало співпрацю із компанією Ілона Маска. В результаті, вартість одного місця на кораблі SpaceX коштує на 31 мільйон доларів менше, ніж на російському Союзі.
“Економічна правда” повідомляє, що SpaceX може почати комерційні польоти для приватних клієнтів. Саме це й закладає основу для місій на Місяці й Марсі.
Тим часом мережею вже поширилася інформація щодо залучення до космічного польоту одного із українців. Йдеться про Олексія Пахунова, який родом із Житомира. На сторінці SpaceOn Ukraine у Facebook йдеться, що чоловік зіграв важливу роль для компанії SpaceX. А також додають: він є випускником Хмельницького національного університету. Чоловік закінчив спеціальність «Комп’ютерні системи та мережі».
Сьогодні Олексій Пахунов веде свій блог. На власному сайті він розповідає про програмування, астрономію та космонавтику. У розділі “Про автора” вказана його електронна пошта. Журналісти vsim.ua написали Олексію Пахунову листа, аби поставити кілька запитань. Проте він відповів: “Дякую за вашу пропозицію, але, на жаль, маю вам відмовити. Я не даю інтерв'ю”.
Тож відповіді на питання довелося шукати в блозі чоловіка. Згадує він там і про Хмельницький. Враженням про місто поділився два роки тому, коли приїжджав до батьків в Україну.
На момент перебування чоловіка у Хмельницькому, він відзначив як переваги, так і недоліки міста. Оцінив Олексій Пахунов зовнішній вигляд міського парку. Зокрема, появу велодоріжок й збільшення кількості тих, хто крутить педалі.
Припали до душі йому хмельницькі мурали. Фото одного із них він виклав у себе в блозі. Мовляв, виглядає непогано. Відмітив чоловік й те, що в Хмельницькому чимало кав’ярень. А також надзвичайну популярність коктейлю “Мохіто”. Його, пише Олексій Пахунов, продають навіть у “стрьомних кавових кіосках”.
Справила враження на чоловіка й робота громадського транспорту.
На зупинках з'явився розклад тролейбусів. Більш того, його дотримуються. Вони, правда, стали ходити раз в півгодини, а то й рідше, - пише чоловік у своєму блозі.
Олексій Пахунов порівняв із американськими хмельницькі заклади. До слова, спільного майже не знайшов. Мовляв, в американському ресторані зустрічають біля дверей, проводять до столу і так далі. Натомість в українському, пише чоловік, виникає ряд запитань: Чи можна зайняти столик? Чи помітили тебе офіціанти? Чи подають ще сніданок? Проте, зауважує чоловік, годують смачно.
Нині Олексій Пахунов працює в США у компанії Ілона Маска. Обіймає посаду інженера. Олексій Пахунов зазначає, що до розробки програмного забезпечення космічного корабля він відношення ніколи не мав. Проте створив код, частина якого використовується при польоті.
Програмне забезпечення, що забезпечують політ Crew Dragon створювалося не однієї сотнею людей протягом багатьох років. Раніше я писав софт для Falcon 9 і Falcon Heavy, а тепер - для Starship. Само собою, так як софт для всіх чотирьох збирається з однієї кодової бази, то частина мого коду використовується при польоті Dragon - пише Олексій Пахунов.
Згадує у своєму блозі чоловік й про минуле. Мовляв, народився і виріс він в Україні. А от перед переїздом у США жив і працював у Румунії та Данії. За весь цей час українець обіймав різні посади. Як розповідає він сам, йому пощастило попрацювати в Microsoft в групі Windows Kernel і Microsoft Research. Згодом чоловік мав роботу в в Google, де працював над Chrome Remote Desktop.
Розповідаючи про себе, згадує Олексій Пахунов і про інших українців, які працюють в компанії Ілона Маска. За його словами, серед його колег є чимало співвітчизників, як і в будь-якій американській компанії.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.