Конфлікт військових через російську музику: нові деталі інциденту

- Інцидент трапився вночі 13 липня на Зарічанській.
- Працівник ТЦК побив іншого військового і його дружину.
- Розбірки закінчились травмами, поліцією і не тільки. Розповідаємо продовження історії.
Побиття військового і його дружини. Цю історію ми вже розповідали на нашому сайті. Вона трапилась в ніч на 13 липня в одному з дворів на Зарічанській. Російська музика, зауваження, погроза пістолетом і побої. Такою була хронологія подій. Справа набула розголосу і суспільного резонансу. Що відомо про інцидент зараз і яке продовження?
Передісторія
Інцидент трапився в ніч на 13 липня. На годиннику було 00:40, коли хмельничанка Іванна Фіголь з чоловіком-військовим почули російську музику. Пісні лунали із однієї з квартир і звучали на весь двір.
До слова, чоловік Іванни захищає країну на фронті. Тоді він приїхав у коротку відпустку додому. Провідував хвору матір, яка лежала в лікарні після інфаркту.
Тієї ночі пара вирішила зробити зауваження гучним сусідам. Постукали їм у двері. Все закінчилось погрозами і травмами. Довелось викликати поліцію і знімати побої.
– Двері відчинились і на мого чоловіка наставили пістолет у груди. Потім був удар в голову, розсічення, дуже багато крові…Я викликала поліцію, – розповіла Іванна.
За словами хмельничанки, на них напав п’яний сусід і двоє його друзів. Розбили голову військовому, а тоді почали бити його дружину. Постраждалих забрала «швидка».
Що відомо про кривдника, з квартири якого звучали російські пісні у комендантську? Він – інший військовослужбовець, працівник ТЦК, має звання старшого солдата.
Розголос, примирення і можливе розслідування
Додамо, що поліцією і написаними заявами історія не закінчилась. До розголосу цього інциденту долучились громадські організації міста. Сьогодні, 24 липня, вони провели брифінг щодо ситуації. На ньому була присутня і дружина військового Іванна Фіголь.
– Я постійно допомагаю і спілкуюсь із дружинами військових. Для мене великим тригером є, коли хтось слухає російську музику ще й під час комендантської години. Мій чоловік захищає країну з 2014 року, був у відпустці всього три рази. Один з яких – по хворобі своєї матері. Я думаю, він не міг промовчати і не зробити зауваження. Також в нашому будинку живе дружина загиблого воїна. Я думаю, вона теж не хоче слухати вночі російську музику, оплакуючи свого чоловіка, – каже жінка.
Стало відомо також, що сторони конфлікту дійшли до примирення. Окрім цього, забрали заяви із поліції. Йшла мова і про матеріальне відшкодування.
Однак і на цьому історія не завершилась. Голови громадських організації підготували два звернення – до керівника Хмельницького обласного ТЦК та СП і мовного омбудсмена.
Просять дати роз’яснення щодо дій військовослужбовця, а також «вжити заходів щодо посилення морально-етичної поведінки та громадянської позиції особового складу представників ТЦК».
У зверненні до уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя просять провести розслідування щодо даного інциденту і притягнути до відповідальності.
За словами членкині ГО «Подільська Січ», військової психологині Наталії Дурдас, розголос допоміг «не зам’яти» справу.
Громадські активістки підписали звернення, а далі чекатимуть на результат. Додають, що попри заборону російської музики, наразі немає досконалого механізму покарання для порушників.
Читайте також:
Мовні скандали у Хмельницькому: зібрали найгучніші справи
Військовий з Хмельницького ТЦК Василь Швед: «військовим потрібні ротації»
Відмовився воювати через релігію: дунаївчанина засудили на 3 роки за ухилення
Бурлик, Миколаїв та Мокрицький: які відомі хмельничани зараз на фронті
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Сергій СлободянюкЗробили шкандал з битовухи)
-
Віталій УкраїнецьМова має значення!
-
Гена ГенаТЦК вважають себе царями світу, ще й мільйонери.
-
Лесовой К."Сегодня он играет джаз, а завтра родину продаст"