Медик із Бучі стала сімейним лікарем у Хмельницькій тергромаді

-
Вона працює в амбулаторії села Шаровечка.
-
Деякий час там не було лікаря зовсім.
-
Тепер у Катерини повно пацієнтів і вона намагається налагодити життя на новому місці.
До війни Катерина Блінова жила та працювала в Бучі на Київщині. Вона була завідуючою амбулаторії, сімейним лікарем. Як жінка вибралась із Київщини та влаштувалась на Хмельниччині розповіли у Національній службі здоров’я України.
“Це було непросто”. Про переїзд
Катерина, разом із сім’єю, вибралась із Бучі у березні, коли почалися перші хвилі евакуації. Вони одразу ж поїхали на Хмельниччину — до родичів чоловіка. Потім були пошуки роботи на новому місці.
— Це було непросто — у регіон переїхало багато людей із зони поблизу бойових дій. Для лікарів вакансій було мало. Роботу вдалося знайти через центр зайнятості. Зараз у мене вже понад тисяча пацієнтів і активно підпису нові декларації, — каже Катерина Блінова.
Вона влаштувалась в амбулаторію села Шаровечка. Заклад відноситься до Хмельницького міського Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. А саме село розташоване на межі з містом.
Після того, як попередня лікарка вийшла на пенсію, певний час у Шаровечці медиків не було. Зараз Катерина працює там сімейним лікарем. Ще одна її колега, теж сімейна лікарка, переїхала з Рубіжного, а також там є медсестра.
— Люди радіють, що у селі з'явилася лікарка, з якою можна проконсультуватися і звернутися по допомогу. Є мешканці, які приходять в амбулаторію просто познайомится з лікарями, поспілкуватися, дізнатися про профілактику. Адже довгий час до них ніхто із медиків не навідувався. Мешканцям до вподоби, що є кардіограф і глюкометр під рукою, — розповідає про свою роботу Катерина.
Амбулаторія обслуговує 8 тисяч осіб
Амбулаторія у Шаровечці нині обслуговує 5 сіл. Це приблизно 8 тисяч населення, кажуть у НСЗУ. А в сусідніх селах збереглися ФАПи, в яких працюють фельдшери. Тож сімейні лікарі виїжджають туди у певні дні. За потреби приходять і до пацієнтів додому. За один день може бути по 2-3 таких виклики.
— Люди старшого віку, самі в амбулаторію приїхати не можуть. Моя колега щоп’ятниці виїжджає у найвіддаленіші села, щоб бути якомога ближче до людей. Тому що транспортного сполучення там немає. А у нас є робоче авто. Серед мешканців є люди, що підписали декларації з лікарями іншої амбулаторії. Ми їм також надаємо допомогу, — пояснює Катерина.
Частина пацієнтів у селі не мають телефонів. А їхні декларації прив'язані до мобільних номерів родичів, які виїхали за кордон. Тож сімейна лікарка допомагає їм передекларуватися.
— Пацієнти запитують, де я проживаю, щоб за потреби звертатися. Наші телефони ми розклеюємо на зупинках, в магазинах, у селищній раді, — ділиться медикиня.
Допомога літнім та надання підпримки
Серед її пацієнтів є багато людей похилого віку. Навіть, є довгожителі, яким за 90 років. Тому часом їм приділяють більше уваги.
— Пацієнти уважно ставляться до рекомендацій лікаря. Виконують усі призначення. “Доступні ліки” дуже зручна програма для них. Ми допомагаємо отримати їх тим, у кого немає телефонів, або хто не дуже впевнено ними користується. Переписуємо на аркушах коди і номери рецептів. Люди радіють, що є така програма, що можна безоплатно отримати ліки. Бували пацієнти, що не чули про “Доступні ліки” і взагалі не приймали ніяких медикаментів, а зараз почали займатися покращенням свого здоров’я, — каже Катерина.
Нерідко люди просять і просто психологічної підтримки. Її потребують ті, чиї рідні воюють на фронті, або якщо у родині хтось помер. Вони у тривожному стані, переживають стрес. Тому психологічна підтримка у сімейного лікаря для них актуальна.
У Бучу лікарка повертатися не планує. Хоче залишатися на Хмельниччині, яка вже стала для неї домом. Тож буде будувати тут лікарську кар’єру та облаштовувати свою родину на новому місці.
Читайте також:
-
Куля пройшла в міліметрах від серця: хмельницькі медики врятували життя військовому (ФОТО)
-
Куля застрягла у попереку: в Хмельницькому військовому провели унікальну операцію
-
Стоматологія, кома, смерть: померла 29-річна хмельничанка Оксана Гладій
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Микола ЛітвинчукПідписуюсь під кожним словом подяки для Пані Катерини. При першому ж знайомстві зрозумів, що Шаровечці повезло з сімейним лікарем. Я без роздумів склав з нею договір як сімейним лікарем. Дай Бог їй сил і здоров'я. Враження тільки позитивні.
-
Natali MakeykinaДай Боже здоров’я цiй жiнцI !!!!!!!
-
Ирина ПазикМолодець
-
Галина ГалинаНомер телефону можна. Дякую вам щиро