«Невчасно поставлений діагноз і реанімація»: батьки 11-річної Саші звинувачують лікарів у недбалості

- 11-річна футболістка Олександра відновлюється після важкої хвороби і зараз бореться з її наслідками.
- Скарги на високу температуру і біль у животі закінчились для дівчинки реанімацією.
- Батьки звинувачують лікарів, які не змогли вчасно поставити дитині діагноз. Розповідаємо історію детальніше.
Олександрі Літвінчук – 11. Вона професійно займається футболом. Та найближчі півроку про улюблений спорт лікарі радять забути. Наразі дівчинка відновлюється після перенесеного захворювання – гангренозного апендициту. Його, на думку батьків, не змогли вчасно розпізнати медики Хмельницької обласної дитячої лікарні. Хвороба дала ускладнення і попереду на дитину чекають місяці реабілітації і лікування.
Олександра провела на лікарняному ліжку майже весь травень. Батьки звинувачують медиків у недбалості. Розповідаємо подробиці цієї історії і позицію лікарів.
Апендицит переплутали з кишковою інфекцією
Історія хвороба Олександри розпочалась наприкінці квітня. Як розповіла журналістці vsim.ua мама Ольга Літвінчук, ввечері 29 квітня донька поскаржилась на біль у шлунку. Вже вранці батьки звернулись до педіатра, яка направила дівчинку до гастроентеролога, УЗД черевної порожнини і нирок. Ці обстеження, включно з ендоскопією, Олександрі робили у Хмельницькій обласній дитячій лікарні.
– На УЗД сказали, що швидше за все, буде пронос, бо починається кишкова інфекція. А на ендоскопії тоді побачили невелике запалення стравоходу. Гастроентеролог оглянула й призначила лікування. Також здали аналізи, по яких вже було видно високий рівень лейкоцитів і підвищену температуру. В Саші було майже 39 градусів щодня. Нам тоді виписали лікування додому, – розповідає Ольга Літвінчук.
Жінка додає, що вдома дитина «горіла», а на додачу ще піднявся рівень ацетону. Весь цей час були на зв’язку з гастроентерологом. Отримані аналізи мама дівчинки відправила педіатру, яка одразу виключила вірусну кишкову інфекцію. Натомість сказала, що в організмі є сильний запальний процес. Відтак порадила ще здати аналізи і їхати на приймальне відділення лікарні.
В обласній дитячій Олександрі зробили обстеження, в тому числі й знімок верхніх дихальних шляхів на наявність пневмонії. Тим часом, у дівчинки продовжувала триматись висока температура і був сильно здутий живіт.
Тоді школярку не поклали у лікарню, натомість порадили, аби педіатр виписала ще один антибіотик. Стан Саші погіршувався. Мати каже: вона просто лежала і була знесилена.
«Мама, я втрачаю свідомість…»
У понеділок після Великодня Ольга Літвінчук звернулась у приватну клініку для УЗД, де також припустили, що це може бути кишкова інфекція. Порекомендували консультацію інфекціоніста. Батьки звернулись до інфекційної лікарні, де дівчинка лежала три дні.
– Нас лікували до четверга, температура трохи спала. Але цього дня мені донька подзвонила: «Мама, мені погано, я втрачаю свідомість». Лікарі забили на сполох, інфекціоніст направив в обласну дитячу на консультацію гастроентеролога і хірурга, до цих самих лікарів, в яких ми обстежувались. Вони її дивились, а вона при пальпації кричала, що дуже боляче. В неї вже не було сил, вона ледве ходила, – каже Ольга.
Мати додає, що на черговому УЗД лікарі вкотре не помітили симптомів апендициту. Мовляв, наголошували, що буде пронос і це кишкова інфекція.
Діагноз і реанімація. Який зараз стан дівчинки?
За словами жінки, інфекціоніст порадив з’їздити ще на консультацію в міську дитячу лікарню, де Саші знову зробили УЗД і її оглянув хірург. Там виявили апендицит й вже забрали в реанімацію.
– Відлік йде на години, – сказали медики. І почали рятувати.
На той момент в Олександри було важке запалення в черевній порожнині.
– Тоді в неї вже згнив апендикс і почалось зараження в організмі, в тому числі й в маткових трубах, – каже мама дівчинки.
Ольга Літвінчук поділилась діагнозами, які поставили у міській дитячій лікарні. Виявили наступне:
-
Гострий гангренозно-перфоративний апендицит. Периапендикулярний абсцес. Дифузний гнійний перитоніт. Оментит. Тифліт.
В міській дитячій лікарні школярка пробула з 9 по 30 травня. Але лікування після виписки ще не закінчилось. Попереду – фізіотерапія, спостереження і лікування по гінекології. Лікарі прогнозують, що на відновлення потрібно орієнтовно півроку.
– Постало питання, чи взагалі можна буде займатись спортом. Але лікарі кажуть, організм молодий і бореться непогано, – додає мама дівчинки.
Батьки Олександри звинувачують медиків КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня» у недбалості. Мовляв, ті не змогли вчасно поставити правильний діагноз. Як наслідок – донька має проблеми зі здоров’ям, досі продовжує лікування і змушена відмовитись від спорту.
Додамо, що озвучені скарги стосувались двох лікарів медзакладу: дитячого хірурга Андрія Гуменюка і гастроентеролога Ольги Кононюк. Окрім цього, батьки нарікають і на роботу УЗД-фахівців. Саме вони, на їхню думку, не змогли виявити апендицит в Олександри.
Яка позиція обласної дитячої лікарні?
Журналісти vsim.ua звернулись за коментарем до КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня», аби там прокоментували ситуацію й озвучили свою версію цієї історії.
За словами головної лікарки Лілії Брухнової, в закладі провели клінічний розбір цього випадку й роботу над помилками. Проте керівниця не погоджується із звинуваченнями саме про «халатність» їхніх лікарів.
У розмові, на якій були присутні й батьки дівчинки, головна лікарка пояснила, що діагноз Олександри не був класичним апендицитом і з такою ж класичною симптоматикою. Натомість це було атипове його розміщення і «протікання йшло під прикриттям інфекційного процесу».
– Я ні в якому разі не знімаю відповідальності, якщо наші лікарі не змогли діагностувати. Але в даному випадку говоримо про те, що наші лікарі на той момент не побачили цього, – сказала Лілія Брухнова.
Батьки Саші наголошують, що звернулись до обласної дитячої лікарні вчасно. А там, в свою чергу, після всіх необхідних обстежень мали б поставити діагноз і за потреби провести оперативне втручання.
У лікарні ж визнають, що в даному випадку могли б покласти дівчинку на стаціонар.
– Співчуваю вам як батькам і розумію…Але хочу сказати: напевно головний недолік – це те, коли ви до нас звернулись в приймальне відділення, лікар не скерував вас на стаціонарне дообстеження. Лікарі зробили відповідні записи, але тоді його розпізнати не вдалося, – звернулась головна лікарка до батьків.
– На сьогодні ми з лікарями провели серйозну роботу над тою помилкою, яку ми допустили в плані діагностики, – каже головна лікарка.
Наразі 11-річна Олександра продовжує лікування і попереду її чекає тривалий процес відновлення. Мама дівчинки каже: найбільш за все донька хоче повернутись у спорт.
Читайте також:
Скарги на медзаклади Хмельниччини: що й де не влаштовує пацієнтів
«Викривлена шия і кисневе голодування»: хмельничанка звинувачує лікарів у невдалих пологах
Терапевти Хмельницького: хто має найбільше пацієнтів і з ким можна укласти декларацію
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Клінічна картина хвороби на перших стадіях може змінюватися і бути не ясною.
Тому дитині була запропонована госпіталізація, гастроентерологом, але мама відмовилася ( про що вона змовчала) забравши дитину і поїхала додому.
А якби дитина залишилася в стаціонарі, до такого не дійшло би. Чи не так? Але облити брудом лікарів це ж простіше.
А вам пані журналістко не раджу більше видаляти мій коментар, а потрібно було написати правдиву інформацію, чи правда очі колить?