Об’єднала дві нації: як 14-літня німкеня допомогла хмельницьким рятувальникам

Об’єднала дві нації: як 14-літня німкеня допомогла хмельницьким рятувальникам
Світлини зі сторінки ГУ ДСНС у Хмельницькій області
  • Підліток з Бенсгайма допомогла хмельницьким вогнеборцям отримати спецавтомобіль.

Ця історія про 14-літню німкеню Алегру та емігрантку з України Анастасію. Вони, без перебільшення, стали амбасадорами для рятувальників Хмельниччини.

У містечку Бенсгайм, що у Німеччині живе звичайна 14-літня дівчина-підліток, оповідають надзвичайники. Вона слухає кей-поп, має старшого брата, любить свою сім’ю та обожнює домашнього улюбленця – чорного лабрадора.

Захоплення Алегри – постійна участь у юнацькому пожежному русі.

Відео дня

Її колишня няня, а сьогодні подруга – Анастасія Опалюк, родом із Хмельницького. Кілька літ вона вже мешкає в Німеччині. Дядько Насті – рятувальник державної служби надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області.

Ідея підлітка, що запалила місто

Про війну в Україні, нові та страшні виклики для українських рятувальників та потреби, які щодня зростають, Алагра дізналася від Анастасії. Дізналася і звернулася до свого батька-підприємця Ральфа.

Той від імені доньки звернувся до пожежників Бенсгайму. Попросив їх допомогти хмельницьким вогнеборцям – подарувати сучасний, дев’ятимісний пожежний автомобіль.

Буквально за кілька днів звістка про намір дівчинки-підлітка допомогти рятувальникам в Україні облетіла містечко та здобула сотні прихильників. Задум Алегри підтримала й місцева влада.

Із Німеччини - до Хмельницького на спецавто

До земель Гессена рятувальники з Хмельниччини прибули на запрошення німецьких колег.

33 години у дорозі, понад 1500 кілометрів – і тепла зустріч гостинних бенсгайменців, довгі розмови про ситуацію в Україні, потреби й можливості німців допомогти українцям…

Додому надзвичайники поверталися на повністю укомплектованому пожежному автомобілі. Його для рятувальників головного управління ДСНС Хмельниччини передавали не лише Алегра та Анастасія, а й бурмістр Бенсгайму – пані Крістін Кляйн та головний пожежний інспектор міста – Єнс Карн.

Спецавто німецьких пожежників, на яке збиралися всім містечком й навіть зняли документальний фільм, тепер слугувати рятувальникам Хмельницької територіальної громади і базуватиметься при Державній пожежно-рятувальній частині №2.

«Вода камінь точить, а маленька дівчина може об’єднати дві нації, і власною, на перший погляд, наївною ідеєю руйнує стереотип «моя хата з краю, нічого не знаю», - зазначають у прес-службі назви чайників. - Рятувальники Хмельниччини вдячні німецьким колегам та владі прекрасного містечка Бенсгайм за підтримку та допомогу. Німецький народ із українськими рятувальниками – разом і до Перемоги!»

Читайте також:

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
  • Любов Сердунич
    Пишіть ПРАВильно: "Моя хата - скраю..."! НЕ "З краю", а "СКРАЮ"!
  • Саша Лагодинский
    При  чому тут посадовці ., шо руки тянуть .?
  • Olga Goncharuk
    Діти збирають гроші на дрони, а наші депутати неможуть зі своєї зарплати перекинути гроші на дрони, мають діти збирати, сміх, ціни вони можуть піднімати  а на дронів нема. І в нас нетака ззарплата і пенсія як вас, 0і скажіть депутати тим воємкомам щоб вони повєсток хворим і калікам повєсток не носили, а а нє нехай піднімають свої животи і йдуть самі служать вони воєні і повині служити, а не сидіти і збирати хворих дітей,.
  • ЧитачЧитачів

keyboard_arrow_up