Офіцери громади: скільки планують набрати поліцейських у Хмельницькому і який відбір

Офіцери громади: скільки планують набрати поліцейських у Хмельницькому і який відбір
  • З міського бюджету передбачили понад 1,6 мільйона на проєкт “Офіцер громади”.
  • Який відбір проходять поліцейські і скільки їх планують набрати у Хмельницькій громаді.

На проєкт “Офіцер громади” виділять понад 1,6 мільйона гривень. Кошти передбачили на купівлю автомобілів й облаштування місць для поліцейських. Мета - “безпека і профілактика можливих злочинів на території Хмельницької громади”. Про це нещодавно у своєму відеозверненні повідомив мер Олександр Симчишин. Наразі в області працює 63 поліцейських громади. Скільки ще їх будуть набирати як проходить відбір?

Що це за проєкт і хто такі офіцери громад?

Проєкт не новий. Адже поліцейські офіцери громади приступили до роботи ще у 2020 році. Тоді 57 працівників поліції після відповідного навчання за цією програмою були закріплені за 32-ма громадами по Хмельницькій області. В першу чергу, їх робота була спрямована саме на сільську місцевість. Як розповідає журналістці vsim.ua старший інспектор сектору взаємодії з громадами відділу поліції Ірина Шевчук, поступово поза чергою до проєкту долучались різні громади. До прикладу у 2020-2021 роках доєднались Сахновецька тергромада, Слобідко-Кульчиєвецька та Орининська тергромада Кам’янець-Подільського району. Вже в цьому році до проєкту долучились Кам’янець-Подільська та Судилківська тергромади. 

Відео дня
  • На даний час з 60 громад в області беруть участь у проєкті - 36 або 60% від загальної кількості. На їх території працює зараз 63 поліцейських офіцерів громад, - каже Ірина Шевчук. 

Яка ситуація у Хмельницькій громаді? 

Як ми вже зазначали вище, загалом на Хмельниччині працює 63 офіцери громади. У Хмельницькій тергромаді - один. Він закріплений за дільницею, яка дислокується у Шаровечці. Наразі на цю посаду буде три вільні вакансії. 

Як проходить відбір?

Кандидати на посаду поліцейських офіцерів громади повинні пройти відбір. Як пояснює Ірина Шевчук, він складається з трьох етапів. Це тестування, яке охоплює знання законодавства, а також психологічні тести й навички. Другий етап - співбесіда, а третій -  тестування за допомогою поліграфу. Після проходження кандидати відправляються на спеціалізоване навчання за програмою поліцейських офіцерів громади. До слова, воно триває 75 днів та у зв’язку з воєнним станом тривалість може змінюватись. 

  • Після того, як офіцери громади виходять з навчання, за ними закріплюється автомобіль. Міжнародні партнери дають майно - планшет, боді камеру та інше. Далі правоохоронці закріплюються за своєю поліцейською дільницею в межах громади і працюють, - пояснює Ірина Шевчук. 

Варто додати, що кожна громада, яка виявила бажання мати поліцейського офіцера, позачергово взяла участь у проєкті. Наразі міська рада прийняла рішення про виділення коштів - понад 1,6 мільйона гривень. Після цього планується провести тендерну закупівлю автомобілів. Одразу оголосять і конкурс на заміщення вакантних посад. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (5)
  • Влад.и.мир Александров

    Найманці дешевше та корисніше ...🤔

    Влад.и.мир Александров reply Влад.и.мир Александров

    Андрей Кузнецов закон і поаво теж не розуміють і нічого нехочуть робити із тим. Давлять на пішохідних доріжках пішоходів, крутять руки пенсіонерам які яблучко з бараболькою виростили та продають за копійкі жеби вижити. То навіть не хвора ментальність , то згнило усе і вмерло відразу як отримало замість освіти, посвідчення з пістолетом ...🤔

    Андрей Кузнецов reply Влад.и.мир Александров

    Влад.и.мир Александров вони не зрозумiють менталiтет😊😆😅
  • Руслан Чубак

    Поліцейські громади....хай пройдуть через війну, щоб була повага, потім хай віддадуть авто з кондиціонерами на передову...а ще буде добре якщо не будуть вночі шаритись... можуть під'їхати під ресторан " Чарлі" де їбашит музика коли везуть 200 з Шепетівки.там можна набрати батальйон.а ще можна і прапор повішати в свому управлінні на купріна, а то хер поймеш чи то " міліція" чи то бюро ритуальних послуг .
  • Андрей Кузнецов

    Шось малувато, тра добавити

keyboard_arrow_up