“По формі воронки можу встановити тип ракети”: вибухотехнік з Хмельницького розповів як зачищав Київщину

“По формі воронки можу встановити тип ракети”: вибухотехнік з Хмельницького розповів як зачищав Київщину
Скрін з відео
  • Олексій Мартинчук до війни не стикався з ракетною галуззю.

  • Чоловік потрапив на зачистку в Бучу та Гостомель, а там, каже, було нелегко. 

Війна вимагає бути максимально обізнаними у військовій справі, адже незнання може вартувати власного життя. Історія вибухотехніка національної поліції з Хмельниччини Олексія Мартинчука доводить, що розвиваючи фахові вміння, ми стаємо сильнішими і наша перемога наближається ще швидше.

Олексій Мартинчук з 2006 року працює у вибухотехнічній службі. Він стверджує, що найнебезпечніше було, коли приходилось розміновувати ворожі позиції. Адже ті були заміновані найрізноманітнішими мінами.

— Багато попадалось мін-пасток, які розраховані на те, щоб сапера знищити, — пояснює вибухотехнік.

Відео дня

Цього року він разом з колегами розміновував інші області України, після їхнього звільнення від рашистів. Довелось працювати в Бучі, Ірпені, Гостомелі. Тут, під час війни, хлопцям довелось знайомиися з новими напрямками роботи. Спершу працювати було ой як нелегко. 

— Я був у складі зведеного загону. Виконували задачі по зачистці місцевості від вибухонебезпечних предметів та розмінуванню. Ракетна галузь взагалі для нас була новий напрям, — зізнається сапер.

Однак, вибухотехніки швидко опанували цю галузь. Олексій Мартинчук каже, що тепер можуть встановити тип ворожої ракети просто по розмірах і формі воронки. 

 

Нагадаємо, сміливість та професійність українців вражає сьогодні весь світ. Іноземці не стримують емоцій від того, як наш народ працює в тилу та б’ється на полі бою. Своїми відгуками вони діляться в коментарях. Один із таких прикладів — враження жителів Перу, Штатів, Канади про танкістів 3-ї танкової бригади, в якій воює чимало хмельничан. Читайте про це у матеріалі Історії наших козаків вразили людей на різних континентах

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up