"Працюю на 5 роботах, щоб не читати новини": переселенка з Донбасу розповідає як влаштувалась у Хмельницькому

- Валерія мала 2 студії з нарощення вій в Лисичанську та Сєвєродонецьку. Наразі від них нічого не залишилось.
- Жінка облаштувалась у Хмельницькому та завантажила себе роботою, щоб не сумувати за колишнім життям.
Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Луганщина — одні з найгарячіших точок на карті бойових дій в Україні, нині окуповані орками. До 24 лютого життя людей там було розмірене. Після цієї дати жителі Донбасу почали шукати прихистку в інших містах країни.
Однією з них є Валерія Земляна. До початку повномасштабної війни жінка мешкала в Лисичанську. Мала власні 2 студії з нарощування вій — в Лисичанську та Сєвєродонецьку. Тепер від них не залишилось нічого.
— Нічого не встигла вивезти, все там (на Луганщині — авт.) так і залишилось. В Сєвєродонецьку студія згоріла. Згоріло повністю приміщення. В Лисичанську, навіть, якщо він і вцілів, навряд залишилось обладнання, — з гіркотою каже Валерія для Суспільного.
Коли Валерія приїхала до Хмельницького вона відразу тут відновила роботу. Почала займатися нарощуванням вій і волосся. Відкрила власні курси за цими напрямками. Тепер ділиться своїм досвідом з іншими. Крім того, стала працювати тренером з пілону.
— Я спеціально намагалася навантажувати себе роботою, щоб не було часу на всі новини. Чи не накручувати себе, не занурюватися в цю депресію ще більше. Вона у мене була. І вибратися з неї не так вже й легко. Я намагалася себе вантажити якомога більше будь-якою роботою, — пояснює лисичанка.
Незабаром дівчина планує зайнятися ще й продажем салонних косметичних засобів по догляду за волоссям. За її словами, такий темп допомагає їй триматися на плаву і фінансово, і морально.
Додамо, що нещодавно Кабінет міністрів доручив провести обов'язкову евакуацію населення з Донецької області. Евакуйовутимуть донеччан до безпечних районів 13 областей. Серед них і Хмельниччина. Про це йдеться у розпорядженні № 679-р.
— Провести обов’язкову евакуацію населення Донецької області. Евакуацію здійснити у безпечні райони Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей, — вказано у документі.
Нагадаємо вам історію переселенки з Маріуполя, котра оселилась на Дунаєвеччині. Любов Кучерук розповіла справжнісінькі картини з фільму жахів — про те, як жила під обстрілами, переховувалась у підвалах, захворіла, бачила десятки смертей близьких та знайомих… Врешті втекла з міста з двома дітьми й собакою.Її історію читайте у матеріалі Фотограф з Маріуполя розповіла як жила в заблокованому місті.
Читайте також:
-
До притулку в Ружичанці можуть переїхати переселенці з Луганщини
-
“Ви тільки спитали, а я вже плачу”, - мама полоненого хірурга з Хмельницького
-
Фотограф з Маріуполя розповіла як жила під обстрілами та втекла з міста
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.