“Росії не повинно бути на цій землі”. Що про війну кажуть іноземці, які навчаються в Хмельницькому

- У Хмельницькому національному університеті навчаються десятки іноземців.
- Що вони кажуть про війну в Україні і як вона вплинула на їхнє життя?
- Запитали трьох африканців.
У мирний час на вулицях Хмельницького можна було зустріти чимало іноземних студентів. Більшість з них навчаються в Хмельницькому національному університеті. Восени цього року там налічувалося 88 осіб з інших країн.
Раніше журналістка vsim.ua вже розповідала вам історію одного африканця, який живе у Хмельницькому. Тоді він розказав, що його дивує в Україні та з якими складнощами він тут стикається. Інтерв’ю зі студентом з Зімбабве дивіться та читайте тут.
Війна в Україні змусила багатьох студентів з інших країн повернутися додому. У місті залишилися одиниці. Попри це, вони сумують за Хмельницьким і навіть мріють про повернення сюди. Адже чимало з них знайшли тут роботу, друзів та захоплення.
Не всі з опитаних африканців досі знають причину нападу Росії на Україну. Водночас інші активно цікавляться новинами й шоковані від побачених фото з Київщини. Йдеться про світлини закатованих людей в Бучі, Ірпені та інших містах.
Під час розмови з іноземними студентами, не всі були красномовними. На деякі запитання відповіді так і не дали. Наприклад, про ставлення до Росії через напад на Україну.
Натомість всі африканці наприкінці розмови додали: “Слава Україні” і сказали, що щиро вірять у нашу перемогу. Детальніше читайте нижче.
Блессінг із Зімбабве
-
Я живу в Україні вже понад 2 роки. Мені тут дуже подобається, більшість людей привітні й тут чудове середовище. Коли почалася війна я був збентежений і водночас розлючений. Це навіть зламало мене. Я не очікував, що щось подібне станеться у 21 столітті. У мене просто розбивається серце, бо я люблю українців. Наразі я перебуваю в Хмельницькому і я оточений великою кількістю своїх друзів, українців. Коли військові дії в Україні стали посилюватися, я трохи злякався. Але все одно це не змусило мене втекти з Хмельницького. Я вважаю, що російська агресія - це справжнє зло. У цих людей немає серця. Хто в цьому світі має право для вторгнення в інші країни?
-
Причина їх нападу - це найдурніший привід, якого я раніше і ніколи не чув. Для них запровадили санкції і вони все одно атакують. Це доводить, що їм байдуже, жити їм чи помирати. Я ніколи не бачив нічого страшнішого, ніж купа трупів з Бучі та інших міст Київської області. Людей обпалювали та стріляли по спинах, у них зв’язані руки. Я вважаю, що Росії не повинно бути на цій землі. Ті солдати не люди і навіть не тварини. Їхня поведінка мене дуже розлютила.
-
Моя сім'я та родичі налякані. Вони закликають нас повернутися в Африку, тому що вони не хочуть втратити своїх дітей. Наше навчання в ХНУ продовжується у форматі онлайн. І це добре, бо воно дає нам надію, що все буде гаразд. Україна, звісно, переможе у війні. Тому що всі зараз об’єдналися - від молоді до людей похилого віку. Я дякую всім, хто захищає Хмельницький та Україну. Слава Україні!
Еммануель Агботта з Африки
-
Я навчаюся в Хмельницькому національному університеті, вивчаю фізичну терапію та ерготерапію. В Україні живу вже 1 рік і 6 місяців. Мені дуже тут подобається. Коли почалася війна, я був дуже засмучений. Разом із тим, я відчував себе у безпеці в Хмельницькому. Проте все ж був змушений поїхати за кордон. Все, що зараз відбувається в Україні, викликає в мені злість і дуже мене дратує. Моя сім’я і знайомі з Африки намагаються мене заспокоїти. Я вважаю, що Україна, безумовно, переможе цю страшну війну.
Маршіа Званака Мхазо із Зімбабве
-
Я живу в Україні вже 3 роки. У ХНУ я вивчаю менеджмент. Я не розчарована життям в Україні. До цього моменту я не знаю і не цікавлюся причинами цієї війни. Все, що я хотіла - це залишитися в Україні і досягти всього, що задумала. Коли ситуація стала критичною, як і багато інших моїх знайомих, я повернулася додому, в Зімбабве.
-
Наше навчання продовжується у форматі онлайн. Я дуже хочу повернутися і завершити все те, чим почала займатися в Хмельницькому. Із всіма молитвами різних народів і всією підтримкою Україна обов’язково виграє цю війну. Це потрібно заради миру у всьому світі.
Читайте також: Що чекає на пухнастих переселенців у Хмельницькому: історії чотирилапих
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Tamara Pileckaya
Антоніна Одінцова
Новини Хмельницького на vsim.ua
‼️Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vsimnews