У Кам’янці помер відомий скульптор-монументаліст Іван Кляпетура

У Кам’янці помер відомий скульптор-монументаліст Іван Кляпетура
Фото зі сторінки Кам'янець-Подільської художньої школи
  • Його серце перестало битися у віці 75 років. 
  • Дізнавайтесь більше про життя та здобутки митця. 

Іван Кляпетура був майстром скульптури, живопису і графіки. Він та його сім’я все життя прожили в Кам’янці-Подільському. Про скульптора згадують, як про непересічного митця. 

Трагічну звістку повідомили в Кам'янець-Подільській дитячій художній школі

— Ще тиждень тому художник працював над двома картинами. На одній з них на нас дивиться безліч очей, мабуть, це Всесвіт душ, у який злетіла і його… У скорботі низько схиляємо голову. Вічна пам'ять Івану Кляпетурі... Поділяємо біль та горе рідних.. — йдеться в дописі. 

Відео дня

Іван Васильович Кляпетура народився в селі Кадиївці на Кам’янеччині. У 1971 році закінчив художньо-графічний факультет Одеського державного педагогічного інституту. Він був членом Національної спілки художників України. 

Іван Кляпетура з юності мав багато творчих планів. Він викладав у міській дитячій художній школі, займався монументально-декоративним мистецтвом у Чернівецьких художньо-промислових майстернях, вчив дітей малюванню у Кадиєвецькій середній школі. Багатство задумів та ідей  скульптор втілював у дереві, камені, на папері, полотні.

Був темпераментний і харизматичний. Його навіть нагородили відзнакою міського голови «За заслуги перед міською громадою».

Іван Кляпетура залишив велику творчу спадщину, яку кам’янчани пам’ятають за численними виставками. Мав і декілька персональних.

— На 75-му році життя перестало битися серце відомого скульптора не лише Кам’янеччини, України в цілому Івана Васильовича Кляпетури. Його в місті знає кожний. Працював для  розвитку культурної спадщини громади, завжди був на позитиві і творчому пошуці. Саме такими словами характеризують його ті, хто близько знав митця. Вічна пам’ять особистості з великої літери… — пише нардеп Володимир Мельниченко

Також він був автором мозаїчних зупинок громадського транспорту на Кам’янеччині та Чернівеччині, які вважаються справжніми витворами мистецтва.

Кам’янчани сумують з приводу смерті митця. Багато людей. які особисто його знали, поширили дописи в соцмережах:

Редакція vsim.ua висловлює співчуття рідним та близьким Івана Кляпетури. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Людмила Грибчик

    Вічна пам'ять
  • Mariya Hoyin

    Вічна пам'ять

keyboard_arrow_up