Від “Ліги сміху” до танкової бригади. Історія гумориста із Хмельниччини

-
Василь Гуменюк батько двох дітей, люблячий чоловік та воїн ЗСУ.
-
Та до війни його життя складалось по іншому.
-
Він був КВНівцем, працював у шоу-бізнесі, чиновником та підприємцем.
Василь Гуменюк родом із Ярмолинець. Йому 34 і нині він — офіцер Залізної бригади. Але так було не завжди. Історію захисника розповіли на сторінці військового підрозділу.
Одруження, навчання, концерти
— З майбутньою дружиною Тетяною вчився в одній школі. Ще в 4-му класі ми з нею співали разом у шкільному концерті. Тоді вчитель музики наче напророчив нам спільну долю. Та все ж початок взаємної симпатії ми ведемо від повільного танцю у 8-му класі, — розповідає чоловік.
Згодом у Вінниці, в 2006-му, він закінчив університет «Україна». Там був постійним учасником КВК.
— Свого часу ми виграли Міську лігу серед вишів міста. Якраз створювалася знаменита згодом команда «Вінницькі перці», яка неодноразово ставала чемпіоном України. Ось в її складі я чимало поїздив теренами колишнього СРСР, — каже Василь.
З Тетяною одружився у 2009-му. Але сам чоловік постійно був у роз’їздах. Навіть про народження першого сина — Даніїла — довідався в дорозі, вертаючись додому. Це був уже 2011 рік.
Отак концертуючи, Василь 8 років пропрацював директором Ярмолинецького будинку культури. Зізнається, був сольним артистом, артистом у концертній команді, на весіллях і корпоративах, «лабухом», Дідом Морозом.
КВК, політика та підприємництво
Із 2017-го Василь влився до Ліги сміху, невдовзі покликали і в «Квартал-95». А у 2019-му довелося втягуватися в політичне життя. Він керував виборчим штабом на Ярмолинеччині та балотувався у народні депутати.
У 2020 році Василя призначили головою Ярмолинецької райдержадміністрації. На цій посаді він працював до адміністративної ліквідації району.
У 2021 році у Тетяни та Василя народився другий син — Ренат. Нині мешкає сім’я у Хмельницькому. Василь реалізовував свої менеджерські здібності на новій ниві — став заступником директора з регіонального розвитку потужної приватної будівельної компанії, яка зводила об’єкти в кількох областях України. Тетяна займалася приватним підприємництвом.
— Це був час, коли можна було будувати не лише дороги, але й сімейні плани. Звісно, війна до цих планів не входила. Хоча, усвідомлюючи реальність, в якій з 2014 року опинилася Україна, я 24 лютого 2022-го не здивувався ранковому візиту російської орди. Цей «візит» одразу став відчутним на Хмельниччині, — каже захисник.
Війна погнала до війська
— Сумнівів, що робити, в мене не було — йти до війська. Але ж я до того не служив і навіть не перебував на військовому обліку! Довелося, даруйте, включити зв’язки, щоб стати на облік та мобілізуватися. У військкоматі мені сказали: «Що ж, ви тепер солдат — чекайте свого часу», — згадує військовий.
Тож одного разу він приїхав до військкомату просто із зібраними сумками. А 1 квітня 2022 року, у День сміху, колишнього учасника команд коміків солдата Гуменюка таки мобілізували. Доля підкинула йому такої символіки.
Тетяна тоді дуже хвилювалася. Зізнається, що Василь просто рвався в армію, а вона сприймала не з таким запалом.
— Цього року наш молодший пішов у садочок. Старший, крім школи, зайнятий спортом і додатковими заняттями; надсилає мені фотозвіти про вправи на турніку. Навіть перебуваючи в районі ведення бойових дій, намагаюся бути з ними, і сім’я відчуває мою своєрідну присутність. Дзвінки додому — то мої обереги, — додає боєць.
Василь, не так давно солдат, який починав у 3-й танковій з бухгалтера, нині здобув офіцерське звання і служить помічником начальника персоналу. Якихось конкретних планів на час одразу після Перемоги не будує. Каже: «Зараз на першому місці — війна. Кожному українцеві вона рубанула крила. Я з цим борюся. Тут, у ЗСУ».
Читайте також:
-
Пішов на Схід ще в 2021-му. Історія “залізного” танкіста із Ярмолинець
-
Зеленський нагородив медалями та орденом дев’ятьох військових із Кам’янеччини
-
Із Антарктиди на передову. Історія полярника з Шепетівки, який став сапером
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Люда МахлайГосподньої допомоги
-
Андрій ВікторовТакому.треба давати героя....
-
Людмила МазурБожої ласки
-
Snezhana YatsenyukШановна редакціє! Уточніть, будь ласка, бухгалтер і помічник начальника персоналу - нові члени екіпажу танка чи, все ж таки, штабні посади?Тамара Олійник reply Snezhana YatsenyukПри штабі можна воювати, а мій брат і племінник на нулю, там пекло, вже мають і поранення в контузіі…