Воювали в гарячих точках: рідним загиблих захисників з Хмельниччини вручили державні нагороди

Воювали в гарячих точках: рідним загиблих захисників з Хмельниччини вручили державні нагороди
Фото з сайту Хмельницької ОВА
  • Рідні чотирьох воїнів отримали державні нагороди. 
  • А саме – Василя Гав’юка, Володимира Голоти, Григорія Кучера, Олега Волеводцова.

Вчора, 21 лютого, перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін вручив державні нагороди рідним загиблих військових з Хмельниччини. 

Згідно з Указами Президента України за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі орденами за мужність III ступеня посмертно нагороджено:

ГАВ’ЮКА Василя Анатолійовича

Возможно, это изображение 1 человек

Відео дня

Василь Гав’юк навчався у Гнатовецькій ЗОШ I - II cтупенів. Там закінчив 9 класів. Вчителі згадують свого вихованця гарними словами. “Війна забрала сина у матері, чоловіка у дружини, батька у доньки. Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким. Доземний уклін, вічна шана і світла пам'ять Воїну, який віддав своє життя за Україну, за кожного з нас”.

До служби в лавах ЗСУ захисник близько трьох років працював майстром у ТОВ “ЖЕО”. Його колега, пані Оксана, каже: Василь був дуже ввічливим і завжди приходив на допомогу. 

Василь Гав’юк загинув 6 травня, під Бахмутом. Його поховали на Алеї слави, що в мікрорайоні Ракове. Герою назавжди 29 років.

ГОЛОТУ Володимира Петровича

Володимир Голота до війни займався ремонтом квартир. Цим заробляв на життя й забезпечував сім’ю. У нього залишилися дружина та син. Вони востаннє бачили Володимира у жовтні, коли той на декілька днів приїхав додому. Тоді він намагався встигнути побачитися з усіма близькими йому людьми й усім купував якісь подарунки.

Служив Володимир у 79-ій бригаді, що на Миколаївщині. Там він був єдиним із Хмельниччини. Чоловік воював у найгарячіших точках. Був у Сєвєродонецьку, Лимані, Пісках, Авдіївці, Мар’янці.

У день загибелі Володимир з побратимами стали учасниками запеклого бою з окупантами. Тоді загинуло троє наших воїнів. Хтось отримав поранення. Рятуючи одного із 300-их, дісталося і Володимиру. Його знайшли із пораненнями в руки та ноги. Володимир керував діями хлопців та казав як і де потрібно перетягнути турнікетами, щоб зупинити кровотечу. Серце воїна зупинилося, коли його везли у “швидкій”.

КУЧЕРА Григорія Петровича

Григорію Кучеру було 45 років. Він родом із села Грим’ячка, що в Хмельницькому районі. Ріс лише з мамою. Завжди був для неї підтримкою та опорою. Про це згадують сусіди загиблого. Григорій Кучер був одружений. Як рідного сина, виховував племінника - Олексія. 

До повномасштабної війни працював будівельником. Зокрема - займався будівництвом у мікрорайоні Озерна, на території масиву “Дивокрай”. Також працював у столиці. Про все це каже його друг та колега - Сергій. Пригадує - Григорій був дуже товариським. За словами чоловіка, військовий перебував на фронті протягом 7 місяців. 

Захисник загинув в Бахмуті, 10 березня. Він отримав осколкове поранення, що було несумісне з життям.

ВОЛЕВОДЦОВА Олега Валерійовича

Олег Волеводцев родом із села Богданівці Хмельницької тергромади. Тут він народився та жив. 27 лютого цього року його мобілізували. Він виконував бойові завдання у Бахмутському районі. Саме там, біля населеного пункту Спірне, він загинув. Сталося це 1 червня.

Із Героєм попрощалися у рідному селі. Його тіло зустріли живим коридором, стоячи на колінах. Без батька залишилася донька. Також у чоловіка були брат і сестра. 

Читайте також: Дмитро Волкотруб та Володимир Волочнюк: загинули двоє військових з Хмельниччини

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up