У Хмельницькому тривають обмежувальні та профілактичні заходи через коронавірус. Зокрема, перевозити у тролейбусах і маршрутках дозволено не більше 10 пасажирів одночасно. До того ж, кожен транспорт після проїханого кола містом підлягає обробці.
Зокрема, в тролейбусах дезінфекцію виконує чоловік у захисному помаранчевому костюмі. Він обробляє всі поверхні, які можуть контактувати із відкритою шкірою людини. А як щодо дезінфекції в маршрутках? Гортайте далі й читайте детальніше.
Щоб дізнатися про санітарну обробку маршруток, ми рушили на одну з кінцевих зупинок міста, а саме в мікрорайон “Озерна”. По дорозі вдалося поспілкуватися і з самим водієм. Чоловік на ім’я Віктор працює в гумових рукавичках і захисній масці. Крім того, він “озброївся” антисептиком для рук і дезінфекційним засобом власного виготовлення. Його, каже, приготувала дружина. Усім цим Віктор користується впродовж робочого дня. Він запевняє: нині його робота є ризиковою.
Ми самі дезінфекційні засоби робимо. Оцю пляшку мені дружина заколотила. Там спеціальний розчин. Захисні маски нам на цілий день видали. Свою я змінюю після кожного проїханого кола. Також регулярно користуюсь антисептиком для рук. Зараз робота - це ризик. Бо ніколи не знаєш, яка людина заходить до салону - каже Віктор.
Крім додаткової обробки самими водіями, маршрутки дезінфікують на кінцевій зупинці. Все це робить жінка на ім’я Валентина. Жінка дезінфікує саме маршрутки. Неподалік працює колега, яка займається тролейбусами. Так і минає їх день: у захисних халатах, шапочці, резинових рукавичках та масці.
Всі маршрутки заїжджають сюди і я їх обробляю. Мені дали для цього спеціальний розчин. Я протираю поручні, дверні ручки, двері та кермо. А також кроплю підлогу - каже Валентина.
Допоки жінка зайнята однією маршруткою, на процедуру чекають інші. За цей час зібралися водії різних маршрутів. На запитання про карантин та обмеження щодо пасажирських перевезень, ми почули одне: “Це не їзда, а муки”. Водії ледь не в один голос кажуть, що із новими правилами не можуть ані заробити, ані відбити грошей за заправку. Мовляв, краще за все було б зупинити рух громадського транспорту.
Це не робота, а лише мінус від зарплати. Якщо за одне коло везеш всього 15 чоловік, хіба це рентабельно? Навіть грошей за солярку не повернеш. Треба припинити рух всього транспорту і посидіти два тижні вдома - каже водій Дмитро.
Про те, що на збитки скаржаться приватні перевізники розповів журналістам vsim.ua заступник міського голови Андрій Бондаренко. Він додав, що вирішенням проблеми може стати припинення руху транспорту в місті або ж скасування пільгового проїзду. Детальніше про це читайте в нашому матеріалі.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.