«Пастка для потенційних покупців спиртзаводів». Розбираємося у ситуації на прикладі Хоростківського спиртового заводу (Новини компаній)

«Пастка для потенційних покупців спиртзаводів».  Розбираємося у ситуації на прикладі Хоростківського спиртового заводу (Новини компаній)

Минулого року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України  «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту», що значно лібералізувало діяльність у цій сфері. Окремим законом усі державні об'єкти спиртової галузі вилучили з переліку підприємств, які не підлягають приватизації. 

Знято обмеження на ліцензування приватних компаній: з 1 липня 2021 року суб'єкти господарювання можуть отримати ліцензію на виробництво та експорт спирту. Щоправда до 1 липня 2021 року приватний інвестор має єдиний спосіб почати виробництво спирту в Україні: купити державний завод на прозорому аукціоні. Натомість держава захистить його бізнес, обмеживши імпорт спирту до 2024 року.

Передаються заводи на приватизацію індивідуально. Кожен завод буде продаватися окремо в рамках малої приватизації. Покупець, який запропонує на аукціоні найвищу ціну, стане начебто «щасливим» володарем активу. З гарантованим до 01 липня 2021 року ринком збуту готової продукції.

Та чи все так насправді, ми спробуємо розібратися на прикладі Хоростківського спиртового заводу.

Отже, припустимо Ви придбали на прозорому аукціоні актив у вигляді Хоростківського спиртового заводу. На наступний день до Вас як до нового власника звернеться числений колектив цього підприємства (понад сотні працівників) з заявами про прийняття на роботу. Оскільки законодавчо прописаними нормами та умовами аукціону - Ви зобов’язані зберегти не менше 70% робочих місць цього підприємства (у випадку не виконання цієї умови Фонд державного майна України розірве договір купівлі-продажу). А що ж далі?

Далі Ви зіткнетеся з необхідністю дотриматися наступної істотної умови аукціону з продажу Хоростківського спиртового заводу у вигляді зобов’язання збереження виду діяльності – виготовлення біоетанолу. Тільки уповноважені державні органи замовчують той факт, що в Податковому кодексі передбачена ставка акцизного податку на біоетанол у розмірі 126,96 грн. за 1 літр. Саме через надмірну ставку акцизного податку на Хоростківському спиртовому заводі ще у 2014 році призупинолося виготовлення цього продукту. Тобто новий власник цього заводу, постане перед проблемою збуту продукції, оскільки з врахуванням непомірного акцизу його продукція буде не затребуваною на ринку пального. Постає питання, яким чином тоді новому власнику виконати другу істотну умову аукціону з продажу цього заводу (збереження виробництва біоетанолу), в умовах відсутності попиту на його продукцію.   

Навіть якщо припустити, що новий власник наважиться працювати собі у збиток та таки не полишить наміру виготовляти біоетанол, він зіткнеться з тим, що Хоростківський спиртовий завод технологічно не підготовлений до цього, адже вже більше 3 років він офіційно перебуває в стадії реконструкції, виробничі вузли заводу не змонтовані та не введені в експлуатацію, також відсутні вузли обліку готової продукції. Таким чином, потенціний власник цього начебто привабливого активу опиняється у пастці. 

Детальніше про патову для інвестора ситуацію на Хоростківському спиртовому заводі дивіться у сюжеті.

Джерело: 112.ua

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up