Чиновники відмовляються ставити світлофор на Панаса Мирного. Що натомість?
-
Під колесами авто 12 квітня загинула 16-річна дівчинка.
-
Вона переходила дорогу, коли її збила машина.
-
500 хмельничан підтримали ідею встановлення світлофора з кнопкою.
-
Яке рішення хочуть ухвалити в міськраді?
12 квітня цього року на вулиці Панаса Мирного на смерть збили дитину. За даними правоохоронців, 16-річна дівчинка переходила дорогу пішохідним переходом. Її збив легковик та відкинув на зустрічну смугу. Вже там на неї наїхала ще одна машина.
Пізніше, 17 квітня, хмельничанка Ольга Лугова створила петицію, в якій просила встановити на пішохідному переході світлофор з кнопкою. З допомогою нього пішоходи могли викликати зелений сигнал світлофора для і, відповідно, червоний для автомобілів. Ним мали б користуватися, зокрема, учні обласного ліцею. Додамо, що поблизу переходу розташовані також професійний ліцей, його гуртожиток та житлові будинки.
Згодом петиція набрала необхідні для розгляду виконкомом 500 голосів. Тепер же на сайті міськради оприлюднили проєкт рішення виконкому щодо петиції. У документі зазначається, що пішохідний перехід є нерегульованим (тобто не має світлофора). На ньому встановлені дорожні знаки «Пішохідний перехід», «Діти», «Обмеження максимальної швидкості — 30 км/год» та «Місце (ділянка) концентрації дорожньо-транспортних пригод», а також напис «Увага! Діти на дорозі». «Зебра» на пішохідному переході біло-червона, що вказує на підвищену ймовірність виникнення ДТП.
Проєктом рішення пропонується відмовити у встановленні світлофора з кнопкою, оскільки у місті 129 світлофорних об’єктів. Це більше, ніж в інших містах, якщо брати до уваги площу та чисельність населення. Так, у Львові є 170 світлофорних об’єктів, у Чернівцях — 90, в Івано-Франківську — 64.
Натомість пропонується розв’язати проблему, облаштувавши підвищений пішохідний перехід. Такий варіант належить до засобів заспокоєння руху, які називають «ефективною практикою інших міст та країн». У разі ухвалення такого рішення керівнику управління комунальної інфраструктури Василю Кабальському доручать підготувати й надати пропозиції фінансовому управлінню щодо фінансування робіт. Додамо, що у Хмельницькому вже є підвищені пішохідні переходи. До прикладу, на вулиці Зарічанській біля обласного управління поліції та на вулиці Чорновола біля госпіталю.
Нагадаємо, що минулого року комунальники хотіли облаштувати підвищений пішохідний перехід на перехресті Проскурівської та Проскурівського підпілля. Замість трьох «зебр» там мав з’явитися перехід шириною 10 метрів. Планувалося, що роботи включатимуть також встановлення стовпчиків, які запобігатимуть заїзду машин на пішохідну зону. Оцінювали все це у майже 392 тисячі гривень з податками. Проте переможця закупівлі тоді не визначили й повторно її не оголошували.
Яке рішення щодо переходу на Панаса Мирного ви вважаєте кращим?
Читайте також:
- Знак платного паркування з’явився у центрі Хмельницького. Чи треба платити?
- Кому належать хмельницькі автостанції
- Хмельничани скаржаться на відсутність маршруток у вечірні години: що кажуть влада та перевізники
- Будівництво дощової каналізації на Зарічанській. Коли його закінчать (ФОТО, ВІДЕО)
- Ціни на АЗС Хмельницького: які зараз і на скільки можуть зрости (ІНФОГРАФІКА)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Читач81
Олександер Донець
Roman
Читач05