Ми перевірили: чи дотримуються нових правил перевезень на хмельницьких вокзалах

-
Із 21 жовтня в Україні почали діяти нові правила перевезень.
-
Відтепер, щоб поїхати в іншу область, необхідні документи про вакцинацію або негативний результат тестування на Covid-19.
-
Чи дотримуються цього на на вокзалах Хмельницького та як реагують водії та пасажири?
Відсьогодні, з 21 жовтня, діють нові правила пасажирських перевезень між регіонами. Відтепер з Хмельницького в іншу область на громадському транспорті не можна дістатися без документів про вакцинацію або негативного результату тестування на Covid-19. Мова йде про автобуси, потяги та міжрегіональні літаки.
Журналістка ВСІМ Юлія Подлюк відвідала два вокзали Хмельницького - Автостанцію №1 та залізничний вокзал й перевірила, чи дотримуються там нових правил.
Що відбувається на залізниці?
Про те, як працюють та їздять за новими правилами, журналістка запитала у провідників та пасажирів на пероні залізничного вокзалу.
Близько 11.35 на колію прибув потяг сполученням Хмельницький-Лисичанськ. Пасажир, що виходив з вагона, розповів, що у нього жодних документів про вакцинацію чи ПРЛ-тестів не вимагали. Справа в тому, що він сідав у потяг вчора, 20 жовтня, коли нові правила ще не діяли.
Провідниця, з якою журналістка намагалася поспілкуватися, відмовилася від коментарів.
-
Буде посадка, тоді й будете питати. В дев'ятому вагоні є начальник потяга, - сказала вона.
Коли відбувалася посадка на потяг сполученням Хмельницький-Київ, провідники перевіряли в пасажирів документи, наголошуючи: “Потрібен сертифікат”. Очевидно, що мова йшла про документ вакцинації.
Вони розповіли, що документи перевіряють обов'язково. Однак додали, що поки ніхто не нарікав й з вагона нікого проганяти не доводилося.
-
Люди розуміють ситуацію й реагують спокійно, - сказала провідниця Тетяна.
У свою чергу пасажири розповіли, що до нововведень ставляться прихильно.
-
Я вважаю це правильним кроком. Не думаю, що це примусова вакцинація. У транспорті завжди велике скупчення людей. А держава дбає про нас, тому й вводить такі правила. Я й сама вакцинувалася раніше. За два дні до поїздки дізналася про нові правила й забрала сертифікат, - розповіла пасажирка Олена.
У цей час з гучномовця попереджали про нововведення, додаючи, що вимоги не стосуються неповнолітніх.
Що відбувається на автовокзалі?
На Автовокзалі №1 о 12.00 було не дуже людно. Більшість автобусів, які стояли на платформах, були приміського сполучення. Також був автобус міжнародного рейсу та малогабаритна маршрутка сполученням Хмельницький-Гайсин. До неї якраз заходив юнак, показуючи водієві сертифікат вакцинації.
Водій Олександр розповів, що документи перевіряє обов'язково. Сертифікати або довідки вимагає навіть у тих, хто хоче проїхати в межах однієї області.
-
Навіть тих, кому потрібно проїхати 10 кілометрів, без сертифікатів не пускаю. Бо в мене автобус зареєстрований у Вінниці, - сказав він.
За його словами, вже в перший день роботи йому довелося відмовляти пасажирам у посадці через відсутність у них необхідних документів. Чоловік додав, що через це він вислухав чимало обурення й на свою адресу, й на адресу влади.
-
Один з пасажирів і в мене документи вимагав. Зі скандалом. То я йому довідку показав, - сказав Олександр.
Він простягнув журналістці невеликий папірець-підтвердження про отримання першої дози вакцини. На запитання, як він ставиться до нових правил, відповів:
-
Усе це добровільно-примусово.
Чи були рейдові перевірки?
Як повідомляв головний санітарний лікар Ігор Кузін, відповідальність за дотримання карантинних вимог громадському транспорті несе перевізник. За його словами, саме перевізники мають перевіряти COVID-безпечність пасажирів. Їх контролюватимуть Нацполіція та “Укратрансбезпека”. Для цього в Україні вирішили створити 900 мобільних бригад, які стежитимуть за дотриманням карантину, в тому числі за порушеннями маскового режиму.
Варто зазначити, що журналістка спостерігала за подіями на залізниці близько 40 хвилин, на автовокзалі - близько півгодини. Однак за цей час не побачила жодного поліцейського патрулю з рейдовою перевіркою.
Нагадаємо, нові правила актуальні як для регулярних, так і нерегулярних перевезень. Однак вони не стосуються осіб, що не досягли 18-річного віку. Детальніше про нововведення читайте з посиланням: Нові правила перевезень діють з 21 жовтня: нагадуємо основні зміни
Читайте також:
-
Локдаун для невакцинованих на Хмельниччині: що зміниться з 23 жовтня
-
Хмельницькі лікарні переповнюються хворими на COVID-19. Яка причина
-
В реанімації місць немає: на Хмельниччині жінку з ускладненнями від Covid тримали в коридорі
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
А ти автор Просто Погана людина ЯкаЗаГрошіНаВеликдинь В церкві нагаде!