Три проблеми з паркуванням у Хмельницькому. Історія 74-річного водія з інвалідністю

-
Мешканець Олешина приїхав до Хмельницького у справах.
-
Лишив авто на Соборній, а коли повернувся, виявив квитанцію зі штрафом.
-
Дізнавайтеся, чим цікавий цей випадок.
До редакції vsim.ua звернувся мешканець Олешина Степан Яремчук. Чоловіку 74 роки і він має інвалідність. Позаминулого тижня, 14 травня, Степан Яремчук потрапив у халепу з паркуванням у центрі Хмельницького. Тоді зранку він приїхав у місто у справах. Почав шукати місце для паркування свого авто — спершу на Прибузькій, далі на Кам’янецькій та Героїв Майдану.
Степан Яремчук розповідає — там, де були місця для людей з інвалідністю, вони вже були зайняті авто без відповідного знаку на склі. Зрештою чоловік поставив авто на Соборній навпроти магазину «Столичної ювелірної фабрики». Паркувати машини там заборонено, однак місця для людей з інвалідністю поряд були зайняті. Тому, за словами Степана Яремчука, вибору у нього не було.
Припаркувавши авто, чоловік пішов у справах. Коли повернувся, виявив на склі постанову про штраф за неправильне паркування. Журналісту vsim.ua Степан Яремчук розповів — визнає та готовий заплатити штраф. Хоча й зазначає, що його «загнали» в те порушення. Та разом з тим поскаржився, що не знає, як і кому має його платити. Квитанція надрукована дрібним шрифтом, який він не може прочитати.
Міському голові Степан Яремчук подав звернення (текст наявний у редакції vsim.ua), у якому просить доступно розповісти про сплату штрафу, надрукувавши роз’яснення великим шрифтом. Також Степан Яремчук звернув увагу на дві інші проблеми, пов’язані з паркуванням. Про це нижче.
Чи законне паркування ближче 10 метрів до пішохідного переходу
Перша проблема — це відстань між пішохідним переходом та виділеними місцями для паркування там, де він поставив своє авто. Згідно з правилами дорожнього руху, зупинка та стоянка заборонена менш ніж за 10 метрів від пішохідного переходу. У випадку з переходом на Соборній вона явно менша за цю відстань. Це журналіст vsim.ua перевірив особисто на місці події.
Втім, насправді паркування у такому випадку допускається. Про це журналісту vsim.ua розповіла інспектор управління патрульної поліції Вікторія Тимощук. Тобто ставити авто можна й ближче, ніж за 10 метрів до пішохідного переходу, але тільки у місці, визначеному розміткою та знаками як місце для паркування.
Але у реальності з цим все ж можуть виникати проблеми. Так, показовий випадок був у Вінниці. Про нього розповідало місцеве видання «20 хвилин». Мешканцю міста інспекторка з паркування виписала штраф, бо чоловік поставив авто менш ніж за метр від пішохідного переходу, оскільки там був встановлений знак «Зона стоянки».
Вінничанину вдалося скасувати штраф тільки в апеляційному суді. Там вирішили, що у випадку, коли є невідповідність між вимогами ПДР та дорожніх знаків, відповідальність за це несуть місцеві органи влади, а не водії.
Чому інспектори не штрафують за зайняття паркомісць для людей з інвалідністю
Друга проблема, на яку звернув увагу Степан Яремчук, — інспектори з паркування, підпорядковані управлінню транспорту міськради, не штрафують водіїв, які ставлять авто на місцях для людей з інвалідністю.
З цього питання чоловік звертався в управління транспорту. У відповіді (копія документа є у редакції vsim.ua) чиновники пояснили — притягувати до відповідальності за незаконне користування паркомісцями для людей з інвалідністю можуть лише поліцейські.
Відповідальність за це передбачена частиною 6 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з тим же КУпАП, а саме статтею 222, притягувати до відповідальності за цією частиною статті можуть тільки працівники органів Національної поліції
Інспекторка управління патрульної поліції Вікторія Тимощук у коментарі журналісту vsim.ua розповіла, що правоохоронці постійних рейдів та патрулювань з цього приводу не проводять. Однак громадяни можуть звертатися на лінію «102», якщо помітять таке порушення, і на це будуть реагувати.
Сьогодні, 25 травня, журналіст vsim.ua пройшовся центральними вулицями міста. Близько 11:30 — 12:00 більшість паркомісць для людей з інвалідністю у центрі міста були зайняті, при чому переважно машинами без відповідних позначок на склі. Це ви можете побачити на фото.
Разом з тим зазначимо, що люди з інвалідністю можуть користуватися паркомісцями й без наклейок на авто. Проте у будь-якому випадку на вимогу поліцейських вони зобов’язані пред’являти документи, що підтверджують інвалідність, якщо немає явних її ознак. Це передбачено законодавством.
Вже згадана частина 6 статті 122 КУпАП передбачає відповідальність за такі порушення:
-
зупинка чи стоянка авто на місцях для людей з інвалідністю, якщо водій не має на це права
-
створення перешкод для користування паркомісцями для людей з інвалідністю
-
використання знака «Водій з інвалідністю» на авто, якщо водій її немає
Розмір штрафу за такі порушення — від 1020 до 1700 гривень.
Як повідомила Вікторія Тимощук, з початку року за цією частиною статті склали шість постанов — кожна на 1020 гривень штрафу.






Читайте також:
-
Знаки на асфальті та скарги хмельничан. У місті почали ремонт доріг струменевим методом (ФОТО)
-
Обрали перевізників для п’яти приміських маршрутів Хмельницького. Деталі
-
У Хмельницькому шукають інспекторів з паркування. Які вимоги до кандидатів?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Дуня Иванова
Вова Вова
Рита Титаренко
Діма Демчук