Тролейбус-«гармошка» з Європи вирушив до Хмельницького

Тролейбус-«гармошка» з Європи вирушив до Хмельницького
Фото зі сторінки «Alltransua» у Facebook
 • За транспорт заплатили майже 22 тисячі євро.

 • Завантажити його на вантажівку було складно.

Зі Словаччини до Хмельницького відправили вживаний тролейбус-«гармошку» марки «Skoda». Його замовило комунальне підприємство «Електротранс» ще минулого року. Про це повідомляє на своїй сторінці у  Facebook сайт «Alltransua». Вартість тролейбуса складає майже 22 тисячі євро або ж майже 870 тисяч гривень за курсом НБУ. Сам тролейбус виготовлений 2006 року.

Коли укладали договір про постачання, планували, що Хмельницький отримає п’ять тролейбусів — чотири звичайної конфігурації та одну «гармошку». Однак згодом угоду змінили, вказавши, що місто отримає один звичайний тролейбус та одну «гармошку». Перший вже доставили раніше, а після отримання «гармошки» постачань в межах цієї закупівлі вже не буде. Разом зі зменшенням кількості тролейбусів зменшили і суму закупівлі.

Про особливості доставки «гармошки» на своєму сайті повідомила транспортна компанія міста Пряшів, де раніше їздив тролейбус. Там зазначили, що машина не експлуатувалася з 2020 року через серйозні несправності, усувати які було невигідно. Проте тролейбус продали та після укладання угоди відремонтували.

Відео дня

Розв’язати питання доставки тролейбуса в Україну було досить складно. У Словаччині та Чехії не знайшлося перевізника з низьким напівпричепом, який би відвіз тролейбус в Україну. Тому за тролейбусом у Пряшів приїхав перевізник з України, який мав високий напівпричеп. Але поряд з депо не було рампи відповідної висоти.

Рампу знайшли в іншому місці, до якого тролейбус спершу мав доїхати власним ходом, а потім його мали штовхати на тій ділянці, де немає контактної мережі. Однак за відсутності електропостачання у тролейбуса знижувався тиск повітря у системі його подачі, що призводило до спрацювання гальм. Тому все це потрібно було зробити швидко, оскільки тролейбус міг застрягнути у місці, де його складно буде забрати.

У процесі доставки до місця завантаження на напівпричеп все ж виникли проблеми. Які саме, в компанії не зазначили, але повідомили, що їх усунули і все ж доставили тролейбус, після чого він вирушив до Хмельницького.

Журналіст vsim.ua намагався дізнатися в «Електротрансі», коли тролейбус може виїхати на вулиці Хмельницького та на яких маршрутах їздитиме, але поспілкуватися з директором поки що не вдалося. Якщо ми отримаємо додаткову інформацію, то оновимо цю новину.

На зображенні може бути: силос, трамвай та текст
Фото зі сторінки «Alltransua» у Facebook

На зображенні може бути: текст

Фото з сайту транспортної компанії Пряшева
невизначений
Фото з сайту транспортної компанії Пряшева
невизначений
Фото з сайту транспортної компанії Пряшева
невизначений
Фото з сайту транспортної компанії Пряшева

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (11)
 • Ольга Петрівна

  Свої порізали. тепер хлам збираєм

  Ivan Petrov reply Ольга Петрівна

  Наведіть приклад які №№ порізали і цей тролейбус зовсім не хлам, хлам якраз №002, який "відновлюють", але хламом він і залишиться.
 • viktor

  Не помню скільки років тому,но це було давненько,їздив гармошечний рогатий і атобус,де вони ділися не знаю,але единий маршрут для нього це від Катіона по Тернопольскій,Каянецький,Проспект,Озерна там прямий шлях і нема таких вузьких поворотів.

  Ivan Petrov reply viktor

  Дуже давно це було, проблемні тролейбуси були, потім їх "вкоротили" і майже всі списали за старістю, але ще 1-2 може залишилися.
 • Ніна Іванкова

  Колись такий вже був

  Роганська Людмила reply Ніна Іванкова

  Ніна Іванкова був, але старіший. Але їх було 5 штук
 • Сергей Гаврилюк

  Цікаво де він буде їздити?

  Сергей Гаврилюк reply Сергей Гаврилюк

  Роганська Людмила весело буде

  Роганська Людмила reply Сергей Гаврилюк

  Сергей Гаврилюк роблю припущення що 7/7а, хоча побачимо

keyboard_arrow_up